Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Po 13 latach ukrywania się, z Grecji trafił prosto do policyjnej celi w Polsce

Parczewscy kryminalni zatrzymali 46-latka, który ukrywał się w Grecji. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym po wyroku za kradzież z włamaniem i przestępstwo przeciwko rodzinie. Został skazany na karę 1,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób parczewskiej komendy prowadzili ustalenia w sprawie poszukiwanego mężczyzny. Dzięki tej pracy doprowadzili do wszczęcia poszukiwań międzynarodowych, a w konsekwencji do zatrzymania 46-latka na terenie Grecji.

Mundurowi posiadali informacje, że od 2009 r. mężczyzna ukrywa się przed organami ściągania i przebywa poza granicami naszego państwa na terenie Europy. Tym razem poszukiwany był przez 4 podstawy poszukiwawcze: 2 listy gończe wydane przez Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim, w tym jeden międzynarodowy oraz 2 zarządzenia wydane przez Prokuraturę Rejonową w Radzyniu Podlaskim.

Mężczyzna ma na swoim koncie wyrok 1,5 roku pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko mieniu oraz przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece popełnione w warunkach recydywy.

W wyniku ustaleń kryminalnych oraz podjętych przez nich czynności trop doprowadził do Grecji. Policjanci ustalili dokładne miejsce pobytu oraz pracy poszukiwanego. Poinformowali również organy współpracujące, że 46-latek może podawać fałszywe dane osobowe.

Mechanizm ścisłej współpracy oraz bieżącej wymiany informacji przyczynił się do zatrzymania 46-latka przez stronę grecką.

(fot. pixabay.com)

3 komentarze

  1. Udawał Greka?

  2. I po wuja było go tutaj ściągać . Tylko kasę na jego wyżerkę będzie trzeba łozyć . Ktoś strzelił z ucha , a policja statystykę naszym kosztem sobie wyrabia . Złapcie morderców którzy ukrywają się po świecie , a nie jakiegoś moczymordę co robił awantury jak się pryty nachlał .

  3. Brawo policja . I gratulacje dla tego co strzelił wam z ucha , bo w innym przypadku dalej tańczył by zorbę .