Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Płonie duża sterta bel słomy. To kolejny tego typu pożar w tej miejscowości (zdjęcia)

Strażacy z kilku miejscowości gaszą pożar sterty słomy zlokalizowanej przy drodze łączącej Kierz z Poniatową. Wiadomo już, że akcja gaśnicza szybko się nie zakończy.

Pożar w miejscowości Kierz w gminie Bełżyce został zauważony w poniedziałek przed godziną 20. Na miejsce skierowana została straż pożarna. Jak się okazało, płonęła sterta słomy.

Jak nam przekazano, składowano na niej ok. 100 bel słomy. Sterta w całości objęta jest ogniem. Do pomocy skierowane zostały kolejne zastępy strażaków z jednostek OSP z okolicznych miejscowości.

Akcja gaśnicza nie jest łatwa i wiadomo już, że szybko się nie zakończy. Słomę należy bowiem przerzucać i obficie zlewać wodą. Co więcej, nie jest to pierwszy tego typu pożar w tej miejscowości. Jesienią strażacy kilkakrotnie wyjeżdżali gasić płonące bele słomy.

Płonie duża sterta bel słomy. To kolejny tego typu pożar w tej miejscowości (zdjęcia)

Płonie duża sterta bel słomy. To kolejny tego typu pożar w tej miejscowości (zdjęcia)

Płonie duża sterta bel słomy. To kolejny tego typu pożar w tej miejscowości (zdjęcia)

Płonie duża sterta bel słomy. To kolejny tego typu pożar w tej miejscowości (zdjęcia)

(fot. nadesłane – Mariusz, nadesłane)

9 komentarzy

 1. Akcja nie jest łatwa, gdy zagrożone jest życie ludzkie lub zagrożone bezpośrednio są np. inne zabudowania. Wtedy trzeba działać szybko i madrze. A tu, który z tych warunków sprawia, że akcja nie jest łatwa???
  Sądzę, że strażacy spokojnie poradziliby sobie i z niełatwymi akcjami.
  Redakcjo, czy przy każdym pozarze, gdzie jest dużo ognia lub dymu trzeba pisać, że niełatwa?

  • Zawsze mnie zastanawia jedna rzecz. Po jaki ch… człowieku się udzielasz, skoro nie masz pojęcia o temacie. Tak się składa, że od lat jestem strażakiem i szczerze współczuję tym, co teraz gaszą ten pożar. To nie jest zwykła akcja, gdzie chodzi o ugaszenie ognia. Taka sterta płonie też w środku, więc trzeba ręcznie przerzucać całą tą słomę. Wiesz ile to jest sto bel, skoro na przyczepę wchodzi ich zaledwie kilka. I trzeba to ręcznie przerzucić, rozgrzebać i przelać wodą. Człowiek wychodzi z tego cały ulepiony i ma wszystkiego dosyć. Więc co piszesz głupoty, że akcja jest łatwa. Tutaj redakcja ma 100% racji, gdyż akcja jest po prostu przej….na.

   • Jasny Gwint !!!

    Olo – spróbuj sprawę rozpatrzeć z innej strony… przecież jakbyś na d…ie w domu se siedział, a dostałbyś przelew kasy, to w swojej wielkiej uczciwości odesłałbyś ją do nadawcy bo nie wiedziałbyś za co ci płacą !!!

   • Różnimy się tym, że dla Ciebie pożar dużej sterty to trudny pożar, bo trzeba przerzucać. Nadal twierdze że to prosty pożar, bo tylko trzeba przerzucać, choć później strazaki zmęczone. Masz za małe doświadczenie, by stawać tu do sporu. Byłeś choć raz przy pożarze, gdzie ludzie stoją w oknach, za nim dym i ogień, i trzeba działać szybko i właściwie? To jest przykład trudnego pożaru, a nie pożar słomy, który może niczemu nie zagraża.

    • Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

     A gdzieżby tam taki Olo był strażakiem – moooże jak dorośnie, a wcześniej COVID go nie „ustabilizuje” 😆

 2. Styrta się pali… Kto podpalił? A nie wiem syna nie ma w domu… Ktoś podpalił…

 3. A godziny lecą…

 4. po co gasic sterte słomy -daleko od zabudowan na polach snieg pozar sie nie rozniesie wypaliłaby sie i po problemie! mniejsze koszty nie trzeba tyle srodkow i ludzi zyciu nie zagraza- z ekonomicznego punktu to bez sensu sloma i tak do niczego jeszcze trzeba przewozic nie wiadomo gdzie- kolejne koszty – na chłopski rozum dalbym by do konca sie spaliła

  • Masz pan/pani, qwq, rację „sd’ – przecież ta przesiąknięta dymem i wodą słoma do niczego sie nie nadaje jak do spalenia (po wysuszeniu).
   Czyli wychodzi na „moje”… czego nie zniszczy pożar, dzieła dokończą strażacy (oczywiście, za opłatą).