Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Plac zabaw przy ul. Bursztynowej zostaje. Tak zadecydowali mieszkańcy w referendum

Mieszkańcy bloku przy ul. Bursztynowej 37 zadecydowali w referendum, że plac zabaw pozostaje w obecnej formie. Sprawa jego likwidacji wywołała spore poruszenie po naszym artykule, opisującym zbliżające się głosowanie, w którym mieszkańcy mieli się opowiedzieć, co do jego przyszłości.

Zakończyła się walka o plac zabaw w rejonie bloku mieszkalnego przy ul. Bursztynowej 37 w Lublinie. Mieszkańcy wypowiedzieli się w referendum nad pozostawieniem urządzeń do zabaw dla dzieci.

W głosowaniu wzięło udział ponad 73% osób uprawniony do oddania głosu. Za pozostawieniem placu zabaw głosowały 23 osoby, za jego likwidacją 18, zaś za likwidacją części urządzeń głosowały 3 osoby. Głosujący oddali 15 głosów nieważnych. Ostatecznie komisja przeprowadzająca referendum ogłosiła, że plac zabaw pozostaje w dotychczasowej formie.

W miniony poniedziałek informowaliśmy o tym, że mieszkańcy bloku przy ul. Bursztynowej 37 będą musieli się opowiedzieć w referendum, za lub przeciw, likwidacji placu zabaw znajdującego się w obrębie budynku. Przeprowadzenie referendum było konieczne, ponieważ problemem dla niektórych mieszkających są dzieci, które hałasują na placu zabaw.

Jak nam przekazała w mailu Bożena Zielińska z-ca prezesa ds eksploatacji w SM Czuby, plac zabaw przy ul. Bursztynowej 37 funkcjonuje od początku oddania budynku do użytkowania, tj. blisko 30 lat. Pani przedstawicielka nieruchomości i część starszych mieszkańców skarżyli się na hałasujące dzieci. Powstał konflikt mieszkańców, który miał zostać rozstrzygnięty w wyniku referendum.

Tak też się stało, wynik głosowania został wczoraj ogłoszony i jest on rozstrzygający zgodnie z § 11 obowiązującym w SM „Czuby” Zasad i przeprowadzania referendum.

Plac zabaw przy ul. Bursztynowej zostaje. Tak zadecydowali mieszkańcy w referendum

(fot. pixabay.com, nadesłane)

31 komentarzy

 1. A można było zrobić kilka dodatkowych miejsc parkingowych. Placów zabaw, terenów zielonych, boisk na około od groma, a tylko zaparkować nie ma gdzie.

  • Chciałbym by moje posty były widoczne

   Jezu Franiu zamknij d*pę jak nie wiesz o czym piszesz. Nigdy tam nie byłeś nawet bo byś wiedział, że tu nie chodzi o miejsca parkingowe (które notabene nie byłoby jak zrobić bo plac jest między blokami). Tu chodzi o ogromy hałas.
   Ja tam byłem bo chciałem mieszkanie kupić ale zrezygnowałem bo balkon wychodził właśnie na ten plac zabaw. Był okropny pisk i mieszanka różnych głosów a tych dzieciaków to było z 30-40. Mi to przeszkadzało a mam niedosłuch i bez słuchawek nie słyszę połowy odgłosów – wtedy ich nie miałem.

   • Onanis Samokopoulos

    I te dzieciaki tak między 22.00 a 6.00? Ciekawe pokolenie 😀

   • To się wyprowadź na wieś, tylko potem nie miej pretensji do somsiada iz przeszkadza ci jego pies czy kura, bo nie po to się na wieś wyprowadzałeś aby ci przeszkadzał pies szczekający o 5.00 czy kogut piejący rano.
    Jakoś do tej pory nikomu place zabaw pod blokami nie przeszkadzały z bawiącymi sie dziećmi, i nagle WIELKA AFERA, bo dzieci krzyczą jak się bawią.

  • Franiu teraz sam się zdradziłeś gdzie mieszkasz , bo dobrze jesteś zorientowany , ile czego jest??Ul. Bursztynowa to taka ulica jak Piotrkowska w Łodzi.

 2. Chciałbym by moje posty były widoczne

  Hmm, ciekawe czemu te 15 głosów było nieważnych? Podejrzanie to wygląda. Może jakieś śledztwo dziennikarskie? 😉

 3. Chciałbym by moje posty były widoczne

  BTW widać, że ankieta została źle skonstruowana. Pytanie 2 i 3 jest to zasadniczo te same pytanie bo trafia do tej samej grupy chcących zmiany obecnego stanu rzeczy, a z tego co rozumiem głosy za te dwa pytania się nie sumują. Głosy nieważne mogą być to karty odrzucone, ponieważ ktoś źle zrozumiał treść ankiety i zaznaczył jednocześnie 2 i 3.

  Tak czy inaczej widać kto miał wygrać i plac miał zostać pozostawiony.

  Współczuje mieszkańcom.

  • Wyglądasz mi nie na kupującego, ale na sprzedawcę mieszkania, który chciał wcisnąć komuś za pokaźną sumkę! Sugerujesz nieważność głosów przez ustawienie pytań i specjalne rozłożenie. Nieważność mogła być przez brak skreślenia, jako obojętny stosunek do tematu. Ja wskazałbym problem braku głosu najbardziej zainteresowanych, a mianowicie dzieci! Jak myślisz, chciałyby likwidacji placu? Jestem pewien, że byłyby w 100% za pozostawieniem.

   • Gdyby jeszcze większość tych dzieci faktycznie mieszkała w w tym bloku. Ludziom mało że obcy utrzymują pińcetetem ich dzieci to jeszcze nie dadzą im odpocząć wieczorami

  • Bardzo dobrze powiedziane

  • Jak widać po kolejnej twojej wypowiedzi, iż czytanie ze zrozumieniem boli. W artykule masz wyjaśnione, iż 2 pytanie dotyczyło ograniczenia urządzeń służących do zabawy, a pytanie 3 dotyczyło likwidacji placu, czyli jego całkowitego demontażu wszelkiego typu urządzeń służących do zabawy.
   Najbardziej ciekawe jest liczenie frekwencji, ciekawe co komisja miała z matematyki na koniec szkoły. Bo mnie wychodzi jak by nie liczyć, iż 59 osób będących na głosowaniu z 80 upoważnionych to 77,2%, a nie 73,75%.

   • Pała z matematyki to akurat należy się Tobie 🙂 Dzielenie liczby 59 przez 80 jak najbardziej daje wynik 0,7375, czyli 73,75%.

 4. dobrze się stało , kocham ten plac 🙂
  Chwalmy Pana

  • Pała z matematyki to akurat należy się Tobie 🙂 Dzielenie liczby 59 przez 80 jak najbardziej daje wynik 0,7375, czyli 73,75%.

  • Przepraszam, mój komentarz dotyczy posta napisanego przez „Misiek76”.

 5. Xiu ależ ty pusty jak gwizdek ormowca ??? Skończ te swoje wypociny . Twoje 5 minut się skończyło

 6. No to Pani *** na następnym walnym lecisz Pani ze stołeczka 🙂 a taka byłaś miła przed głosowaniem oraz Twój sztab różańcowy 🙂
  Prawo ludzie brawo 🙂 dziękujemy ze Lublin112 się tym zajoł 🙂
  Nawet wróżka alko melisa nie pomoże .

  • Może i lecie. Sondaż był zrobiony na wniosek mieszkańców którzy na spotkania chodzą z przewodniczącą a nie z inicjatywy przewodniczącej. Druga kwestia lepsza ona, jak ta druga co w spółdzielni pracuje. Ciekawe czy będzie realizować prośby mieszkańców czy spółdzielni.

 7. Co 4 osoba oddała głos nieważny. Jak to możliwe ? Rozumiem olać temat, ale pójść na głosowanie i źle pokreślić krzyżyk. Polska ciekawy kraj.

  • No bo już nawet w głosowaniu o jakiś głupi plac zabaw tak kombinują aby wyniki były zgodne z pierwotnymi założeniami

 8. Xiu, dać tobie papier ? Bo jesteś gorzej niż żenujący

 9. Skoro znasz się na żenadzie to oceń taki komentarz jaki napotkałem w necie „gwizdek ormowca ??? Skończ te swoje wypociny . Twoje 5 minut się skończyło”

  • Xiu weź się gościu nie pogrążaj, piszesz takie głupoty , że mogę dać tobie worek brokatu ! Bo obce dzieci ? Hahaahha idź do kabaretu bo się marnujesz . Ciekawe czy zdobędziesz publikę !? Jesteś samolubem i chamem : jak tobie przeszkadza to masz blisko na porebe do doku starców ! Hahaha baju baj proszę pana ahahahha

   • Okej dzięki za rad.e dobrej nocy

    • =woją drogą dobra metoda na wygrywanie słownych potyczek. Tak zniesmaczyć rozmówce prymitywizmem żeby sobie poszedł

     • niestety tacy ludzie teraz są promowani – chamstwo i prymitywizm, jak to czytam to się nie dziwię, że mieszkańcy mają dość zachowania dzieci…. jeśli wychowują je tacy rodzice… przykre to

Z kraju

Polityka i społeczeństwo