690 680 960

PILNE: Dachował bus z Puław do Warszawy. 15 osób zostało rannych

Dzisiaj po południu na krajowej 17 z Lublina do Warszawy dachował bus z pasażerami. Trasa jest całkowicie zablokowana.

Do wypadku doszło w niedzielę kilka minut po godzinie 15-tej w miejscowości Kołbiel, na trasie z Lublina do Warszawy. Bus relacji Puławy – Warszawa z nieustalonych jeszcze przyczyn przewrócił się a następnie dachował. Do zdarzenia około 200 metrów przed rondem w Kołbieli. Na miejscu wciąż trwa akcja ratunkowa. Bierze w niej udział kilka zastępów straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego oraz policja. Najbardziej poszkodowani do szpitala transportowani są śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak nas poinformowano, w chwili obecnej nie są znane jeszcze nawet wstępne okoliczności w jakich doszło do wypadku. Wiadomo jednak, że wśród poszkodowanych są w większości mieszkańcy naszego regionu. Jak informuje otwocka policja, 15 osób zostało przetransportowanych do szpitali. Poszkodowani znajdują się w różnym stanie, jednak obecnie nie ma informacji o tym, żeby ktokolwiek był w stanie zagrożenia życia.

Droga krajowa nr 17 jest całkowicie zablokowana. Policja kieruje na objazdy. Samochody osobowe przez miejscowość Lubice oraz Chrosna, zaś ciężarowe z Garwolina przez Wilgę do drogi wojewódzkiej 801.

AKTUALIZACJA 17:OO

Jak nas poinformowano, do zdarzenia doszło gdy jadący od strony Warszawy kierowca osobowej hondy, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z puławskim busem. W busie podróżowało 18 osób, wszyscy opuścili pojazd o własnych siłach, z czego 14 z nich przewieziono do szpitali. Piętnastą osobą poszkodowaną jest kierujący samochodem osobowym.

WKRÓTCE WIĘCEJ INFORMACJI

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2014-07-20 16:04:11

10 komentarzy

 1. Droga krajowa nr 17, a nie 19 jest zablokowana. Pozdrawiam

 2. cep zwyczajny - bo polski

  …zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się…
  Jeszcze jedno potwierdzenie tego o czym pisałem zaledwie wczoraj przy innej okazji…
  …metrowy żel-betonowy mur zamiast malowanych(nawet dwóch) pasów ciągłych.
  Taka motoryzacyjna łamaga odbijałaby się od muru i chajda w pola, albo najbliższe drzewo.

  • Cepie zwyczajny, to, że ktoś zjeżdża na przeciwległy pas ruchu, wcale nie znaczy, że jest motoryzacyjnym łamagą czy też kamikadze!
   Gdyby Ci przyszło do głowy, że ten kierowca np. zasłabł lub auto zaszwankowało, mógłbyś nazwać się CEPEM NADZWYCZAJNYM!!!

  • Po co obrażasz inną nieznana Ci osobe jeżeli nawet nie wiesz co do końca sie stało i jaka była przyczyna wypadku. Może i spowodował ten wypadek ale każdemu sie zdarza wazne ze nikomu nic sie nie stało.

 3. Panie Łukasz, a gdzie jest napisane „droga krajowa nr 19”, bo jakoś nie mogę znaleźc

  • Pewnie została wprowadzona korekta – lublin112 reaguje na bieżąco na komentarze z literówkami.

 4. Ja też widziałem błąd więc po co pajacować?

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas