Pili alkohol na placu Litewskim. Na widok strażników miejskich zaczęli uciekać

Strażnicy miejscy, policjanci i pracownicy ochrony zatrzymali mężczyzn, którzy pili alkohol i zaśmiecali placu Litewski. W ich ujęciu pomógł pracownik Centrum Zarządzania Kryzysowego z monitoringu miejskiego.

W miniony czwartek około godziny 22:45 pracownik Centrum Zarządzania Kryzysowego z monitoringu miejskiego zauważył grupkę trzech mężczyzn spożywających alkohol i zaśmiecających plac Litewski. O wszystkim został powiadomiony patrol strażników miejskich.

Na widok funkcjonariuszy straży miejskie mężczyźni zaczęli uciekać, rozbiegając się w różnych kierunkach. Jeden z nich został zatrzymany przez strażników na placu Czechowicza, drugi natomiast został ujęty przez firmę ochroniarską i policjantów. Na sprawców zostały nałożone mandaty karne za spożywanie alkoholu i zaśmiecanie miejsca publicznego.

Po zakończonej interwencji mężczyźni oddalili się w stronę ul. 3 Maja, jednak nadal byli obserwowani przy pomocy kamer monitoringu. Po chwili dyżurny zauważył, że dołącza do nich trzeci mężczyzna, który poprzednio zbiegł z miejsca wykroczenia.

Strażnicy podjęli wobec niego czynności. Mężczyzna przyznał się do popełnienia wykroczeń i również został ukarany mandatami za spożywanie alkoholu oraz zaśmiecanie

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

21 komentarzy

 1. Obyśmy zdrowi byli. Szczególnie na umyśle. I wcale nie myślę tutaj o tych pijących …

 2. Niesamowita wiadomość.

  • sukces specsłużb najlepszego prezydenta 700 lecia miasta

   • Za Pruszkowskiego to się uciekało… Prochibicja pełną japą. Od kiedy PO przejeło władzę, można spokojnie wypić piwko na ławeczce i nikomu krzyda się przez to nie stanie, nawet odechciało się uciekać, grzecznie polucja spisze, da mandacik, albo i nie, nikt nikogo nie pałuje jak w innych miastach gdzie rządzi Jareczek.

 3. Ale trzeba być głąbem, żeby tam pić…

 4. Oby więcej takich akcji to będzie mniej śmieci na ulicach.

  • Taka rada, nie jedź za granicę. Tam picie na ulicy można uprawiać legalnie, bez obawy o mandat czy pościg, o ile zachowanie sporzywacza jest akceptowalne społecznie.

 5. ale mi sensacja wreszcie strażnicy mieli jakieś zajecie muszą sie wykazać bo ich zlikwidują

 6. Picie w miejscu publicznym, co za spektakularne przestępstwo

  • Olgierd Jedlina

   Zapomniałeś dodać, że w zestawie mamy: zapluty chodnik, zarzygany chodnik, zaśmiecony teren w pobliżu libacji, pety.

  • Dla niektórych przekraczanie prędkości nie jest przestępstwem, dla kolejnych kradzież batonika, a dla następnych bicie kobiety też, bo jest codziennością. I oni wszyscy mają prawa wyborcze.

 7. po 22 do WC nie wpuszczają, a później mandaty wystawiają…..

 8. piłem tam przez całe studia i nie było takiej lipy. policyjne państwo. Ale zaśmiecania nie popieram

 9. Ależ wiadomość. Cóż za sukces straży miejskiej. Naprawdę jestem pod wrażeniem, takie rzeczy w mieście inspiracji, nigdy nie widziałem czegoś podobnego.

  • W mieście inspiracji tak właśnie jest: wszędzie można śmiecić, rzygać i nikt z tym nic nie robi. Jeden przypadek reakcji służb trzeba było zgłosić na lublin112.pl i jest szok.

 10. Milicyjne Państwo,w Anglii piłęm w takim miejscu 4 razy przychodził policjant i mnie upominał aż zrozumiałem tu poscig na kogutach dwoch rożnych służb i wiadomosci na necie.Nowoczesne sredniowiecze

  • Po co przyjeżdżałeś? Trzeba tam było siedzieć pić i być upominanym. Zdziwko było jak gonili, poleciało po spodniach? Jakbyście nie zaczepiali ludzi, nie rozrzucali śmieci po całym parku (resztce). Pić trzeba umieć, a nie rzygać zaraz i opluć całą okolicę. Potem się jeszcze dziwić, że komuś się nie podoba jak zasrał całą okolicę.

 11. Bo trzeba umieć współżyć w grupie, nie dla każdego picie w miejscu publicznym to normalka, a jak tacy bohaterzy byli to po co uciekali? Typowe dla dzisiejszego patologicznego społeczeństwa, brak odpowiedzialności za swoje czyny.

 12. Spektakularny sukces, będzie nagroda, no chyba że to starzy pracownicy, to oni nagród nie dostaną. Hehe.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6981zł -0.15%
  • GBP 4.9562zł 0.28%
  • EUR 4.4789zł 0.33%
  • CHF 4.1362zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach