Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pikniki, festiwale, festyny, koncerty i dożynki. Długi weekend obfituje w liczne imprezy

Zgodnie z tradycją prezentujemy niektóre z wydarzeń, jakie w weekend odbywać się będą w całym regionie. Są wśród nich małe pikniki, jak też duże koncerty. Jeżeli jeszcze nie zaplanowaliście, gdzie wybrać się w sobotę, niedzielę lub poniedziałek, warto skorzystać z tego, co przygotowali organizatorzy poszczególnych imprez. W linkach znajdziecie szczegóły wydarzeń.

SOBOTA

Piknik Rodzinny w Konopnicy
na placu przy siedzibie jednostki OSP w Konopnicy odbędzie się Piknik Rodzinny. W programie gry i zabawy z animatorem, grill, wata cukrowa, popcorn oraz dmuchańce. Nie zabraknie oczywiście również muzyki. Więcej informacji TUTAJ.

Tydzień Turystyki Rowerowej – Bike’owe Roztocze
W sobotę rusza pierwszy rajd rowerowy organizowany w ramach wydarzenia pn. „Tydzień Turystyki Rowerowej – Bike’owe Roztocze” przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną, Gminę Janów Lubelski, Urząd Miejski w Zwierzyńcu oraz Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Roztocze. Partnerem Honorowym wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Więcej informacji TUTAJ.

Seans letniego kina plenerowego „Paddington 2”
Przy restauracji Hakuna Matata nad Jeziorem Firlej odbędzie się seans letniego kina plenerowego. Wyświetlony zostanie film „Paddington 2”. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal Kultury Ekologicznej w Józefowie na Roztoczu
W Józefowie na Roztoczu, odbędzie się Festiwal Kultury Ekologicznej. Wydarzenie odbędzie się na „Scenie pod sosnami” przy Szkole Podstawowej. Gwiazdami tegorocznego festiwalu będą Liber & Mezo oraz Red Lips. Więcej informacji TUTAJ.

Koncert w ramach IX Festiwalu Kultur
Na Rynku we Frampolu wystąpią artyści z Kolumbii i Ukrainy. Wydarzenie odbędzie się w ramach IX Festiwalu Kultur w Biłgoraju. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal fantastyki w Zamościu
Imprezy organizowana jest przez Książnicę Zamojską. Wydarzenie odbędzie się na Rynku Wodnym przy Letniej Czytelni Książki i Prasy. Więcej informacji TUTAJ.

I Letnie Mistrzowskie Kursy Muzyczne w Zamościu
Letnie Mistrzowskie Kursy Muzyczne w Zamościu to reaktywacja Międzynarodowych Kursów Muzycznych, czyli imprezy o ponad dziesięcioletniej tradycji i dużej renomie. Więcej informacji TUTAJ.

Strefa chill w Parku Avia
Na terenie Parku Avia w Świdniku mieszkańcy będą mieli okazję do odpoczynku na leżakach i przy dźwiękach muzyki, a także skorzystania z restauracji Delfin, która tego dnia otworzy swoje podwoje na dłużej niż zazwyczaj. Więcej informacji TUTAJ.

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dmuchańce, festiwal kolorów HOLI, bitwa na bomby wodne, pokaz magii i iluzji a na koniec zabawa taneczna z DJ. To tylko niektóre atrakcje jakie czekają na dzieci i dorosłych podczas II Festynu Rodzinnego w Niebrzegowie. Więcej informacji TUTAJ.

W Lublinie odbędzie się Festiwal „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”
Na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, odbędzie się kolejna edycja festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”. Więcej informacji TUTAJ.

Project Art Gallery w VIVO Lublin: Wystawa Romana Gruszeckiego
Na pierwszym piętrze galerii handlowej VIVO! Lublin można oglądać wystawę Romana Gruszeckiego. Dostępna jest ona w godzinach otwarcia Centrum Handlowego na poziomie +1, obok Centrum Rozrywki dla Dzieci Leopark. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal Mieszkańców Kośminka
Na skwerze przy Długiej 31 w Lublinie odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka. Jest to już druga edycja wydarzenia, które organizują podopieczni Fundacji Strefa Dorastania przy pomocy wolontariuszy, wolontariuszek i osób na co dzień z nimi pracujących. Dzieci i młodzież wcielają się nie tylko w role odbiorców, ale również organizatorów, którzy mają wpływ na to, co się dzieje w dzielnicy. Więcej informacji TUTAJ.

Dni Gminy Cyców. Zagrają m.in. Coco Jumbo, Lili, Effect, Piękni i Młodzi oraz Top One
W weekend odbędą się dwudniowe Dni Gminy Cyców. W sobotę zaplanowano szereg wydarzeń sportowych, później zabawę uświetnią koncerty zespołów Coco Jumbo, Lili i Effect. Więcej informacji TUTAJ.

Zlot motocyklowy i Spot Charytatywny w Siedliszczu
Na placu targowym w Siedliszczu odbędzie się Zlot motocyklowy połączony z piknikiem rodzinnym. Zaplanowano paradę motocyklową, pokazy, atrakcje dla najmłodszych oraz ognisko. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik z produktem polskim w Janowie Podlaskim
W Stadninie Koni w Janowie Podlaskim odbędzie się kolejny w naszym regionie „Piknik z produktem polskim”. W programie m.in. bitwa regionów i atrakcje dla najmłodszych. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”
W Parku Miejskim w Opolu Lubelskim odbędzie się Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”. Wydarzenie organizowane jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego. Więcej informacji TUTAJ.

IX Festiwal Kultur w Biłgoraju
W dniach od 12 do 14 sierpnia w Biłgoraju odbędzie się IX Festiwal Kultur. Na wszystkie koncerty wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji TUTAJ.

W Lublinie odbędą się Targi i kiermasz wina
W sobotę 13 sierpnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie rozpoczną się Targi Wina oraz połączony z nimi Kiermasz. To dwudniowe wydarzenie organizowane jest w ramach Festiwalu Wina 2022. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal Fanfara – muzyka tradycyjna Roztocza: Potańcówki w Chłopkowie
Na dechach pod remizą OSP w Chłopkowie do tańca grają orkiestry i kapele wykonujące tradycyjny, roztoczański i nie tylko repertuar taneczny. Przed potańcówkami, ok 18.00 przed remizą odbywać się będzie szybki kurs tańca: jak kręcić oberka, polkę, walczyka i inne. Więcej informacji TUTAJ.

Kazimierski Festiwal Organowy
W każdą sobotę wakacji o 19.00 Kazimierska Fara rozbrzmiewać będzie wspaniałymi dźwiękami organów i innych instrumentów towarzyszących. Tym razem koncert zagra na organach Angel Hortas. Więcej informacji TUTAJ.

Wieczorki Muzyczne w Zoomie Natury
W sobotę w Zoomie Natury odbędzie się potańcówka. Do tańca muzykę zaserwuje Dj. Wydarzenie to od lat cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. Więcej informacji TUTAJ.

Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
W dniach od 13 do 15 sierpnia w Szczebrzeszynie odbędzie się zlot motocyklowy. Motocyklistów, sympatyków i wszystkich fanów motoryzacji gościł będzie bar pierożkarnia Bażant. Więcej informacji TUTAJ.

NIEDZIELA

Dożynki Gminno-Parafialne w Izbicy
W Izbicy odbędzie się gminne święto plonów. Zaplanowano szereg atrakcji, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Nowator. Więcej informacji TUTAJ.

Uroczystości upamiętniające bitwę Warszawską oraz potyczkę pod Wisznicami
W Wisznicach odbędą się uroczystości upamiętniające bitwę Warszawską oraz potyczkę pod Wisznicami. Głównym punktem wydarzenia będzie odsłonięcie muralu upamiętniającego potyczkę pod Wisznicami. Uroczystościom towarzyszyć będzie piknik rodzinny w parku. Więcej informacji TUTAJ.

Biesiada Pieczonego Ziemniaka
Na stadionie sportowym w Szychowicach w Gminie Mircze odbędzie się Biesiadę Pieczonego Ziemniaka. Wśród atrakcji występy zespołów lokalnych, zumba, dmuchańce, animacje i konkursy dla dzieci, grochówka oraz ziemniaczana pieczonka. Wieczorną zabawę poprowadzi DJ Astero. Więcej informacji TUTAJ.

Dożynki gminy Lubartów
W Kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w Skrobowie-Kolonii odbędzie się uroczysta Msza Dożynkowa. Po zakończeniu nabożeństwa, na placu przed kościołem zostanie przeprowadzony Gminny Konkurs Wieńców Dożynkowych. Więcej informacji TUTAJ.

Letni festyn w Kamionce
W Parku Miejskim w Kamionce odbędzie się letni festyn. W programie animacje, gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych, a także dyskoteka pod chmurką. Więcej informacji TUTAJ.

Sołeckie spotkanie z tradycją w Zawadzie
Przy świetlicy wiejskiej w Zawadzie odbędzie się impreza pn. „Sołeckie spotkanie z tradycją”. Organizatorami są: Samorząd Gminy Zamość, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Zawada, Koło Gospodyń Wiejskich w Zawadzie, Ochotnicza Straż Pożarna w Zawadzie oraz Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Więcej informacji TUTAJ.

Letnik Piknik Rodzinny w Wólce Biskiej
Na placu przy remizie OSP w Wólce Biskiej odbędzie się Letnik Piknik Rodzinny. Wydarzenie organizuje Koło Gospodyń Wiejskich Wólczanki. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal Kultury Ekologicznej w Józefowie na Roztoczu
W Józefowie na Roztoczu, odbędzie się Festiwal Kultury Ekologicznej. Wydarzenie odbędzie się na „Scenie pod sosnami” przy Szkole Podstawowej. Gwiazdami tegorocznego festiwalu będą Liber & Mezo oraz Red Lips. Więcej informacji TUTAJ.

I Letnie Mistrzowskie Kursy Muzyczne w Zamościu
Letnie Mistrzowskie Kursy Muzyczne w Zamościu to reaktywacja Międzynarodowych Kursów Muzycznych, czyli imprezy o ponad dziesięcioletniej tradycji i dużej renomie. Więcej informacji TUTAJ.

Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
W niedzielę odbędzie się gminne święto plonów. Część oficjalna to tradycyjnie msza święta i korowód dożynkowy. Następnie rozpocznie się część widowiskowa z szeregiem atrakcji dla mieszkańców. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik rodzinny w Osowie
Na boisku szkolnym w Osowie odbędzie się piknik rodzinny. W programie bezpłatna strefa dla dzieci z dmuchańcami, lodami, watą cukrową, popcornem i animacjami. Do tego konkurs sportowy dla dzieci z nagrodami, malowanie buziek, rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze ciasto i zabawa taneczna. Będzie też strefa gastronomiczna po 5 zł. Więcej informacji TUTAJ.

W Lublinie odbędzie się Festiwal „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”
Na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, odbędzie się kolejna edycja festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”. Więcej informacji TUTAJ.

Project Art Gallery w VIVO Lublin: Wystawa Romana Gruszeckiego
Na pierwszym piętrze galerii handlowej VIVO! Lublin można oglądać wystawę Romana Gruszeckiego. Dostępna jest ona w godzinach otwarcia Centrum Handlowego na poziomie +1, obok Centrum Rozrywki dla Dzieci Leopark. Więcej informacji TUTAJ.

Polacy i Ukraińcy mieszkający w Lublinie spotkają się na akcji Płomień Braterstwa
W niedzielę Polacy i Ukraińcy mieszkający w Lublinie spotkają się, jak co roku 14 sierpnia o godzinie 18:00, na akcji Płomień Braterstwa na Cmentarzu Prawosławnym przy ul. Lipowej. Więcej informacji TUTAJ.

Dni Gminy Cyców. Zagrają m.in. Coco Jumbo, Lili, Effect, Piękni i Młodzi oraz Top One
W weekend odbędą się dwudniowe Dni Gminy Cyców. W niedzielę zagrają m.in. Piękni i Młodzi oraz Top One. Więcej informacji TUTAJ.

Moto Piknik Rodzinny na biłgorajskim Autodromie
Na terenie Autodromu w Biłgoraju odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich fanów sportów motorowych i nie tylko. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji.Więcej informacji TUTAJ.

Dożynki gminy Nielisz
W Domu Ludowym w Ruskich Piaskach odbędą się dożynki gminy Nielisz. Dla mieszkańców przygotowano m.in. muzyczną biesiadę i potańcówkę. Więcej informacji TUTAJ.

Dożynki Gminno – Parafialne w Grabowcu
Na błoniach za stacją paliw w Grabowcu odbędzie się tegoroczne święto plonów. Zaplanowano też festyn dożynkowy, którego gwiazdą będzie zespół Energy Girls. Więcej informacji TUTAJ.

Cud nad Wisłą – Ważna lekcja historii
Zarząd Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Tomaszowskiego organizuje wydarzenie historyczne pn. „Cud nad Wisłą – Ważna lekcja historii”. Więcej informacji TUTAJ.

Dożynki gminne w Kurowie
Na Starym Rynku w Kurowie odbędą się gminne dożynki. Rozpocznie je msza święta, po nabożeństwie zaplanowano korowód oraz biesiadę i potańcówkę. Więcej informacji TUTAJ.

Żniwa Dawniej czyli Piknik w Zakrzowie na Zielonym Wzgórzu
W Zakrzowie odbędzie się piknik nawiązujący do tradycyjnego święta plonów. Oprócz dożynkowej mszy świętej zaplanowano zabawy i animacje dla najmłodszych, pokazy koszenia zboża, konkursy, występy sceniczne, pokaz strażacki i wiele innych. Więcej informacji TUTAJ.

Dożynki Gminno – Parafialne w Kocku
W Kocku odbędą się Dożynki Gminno – Parafialne. Wydarzenie rozpocznie się zbiórką delegacji dożynkowych, złożone zostaną kwiaty, będzie też przemówienie burmistrza. Następnie odprawiona zostanie msza święta, po której zaplanowano obrzędy dożynkowe. Więcej informacji TUTAJ.

Festyn Miejski w Kocku. Wystąpią Andrzej Rybiński i Extasy
Na placu Anny Jabłonowskiej w Kocku odbędzie się Festyn Miejski. Zaplanowano szereg występów scenicznych, atrakcje dla dzieci oraz pokazy sztucznych ogni. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik Rodzinny w Tereszynie
Przed siedzibą jednostki OSP w Tereszynie w gminie Konopnica odbędzie się Piknik Rodzinny. Na uczestników wydarzenia ma czekać wiele atrakcji. Więcej informacji TUTAJ.

Koncert charytatywny dla Nelki Wychodzkiej w Bełżycach
W Parku Miejskim w Bełżycach odbędzie się koncert charytatywny dla Nelki Wychodzkiej. Organizatorzy zbierają na leczenie dziewczynki. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal Oręża Polskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Anna Wyszkoni
Nad Zalewem Janowskim odbędzie się Festiwal Oręża Polskiego. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą poznać dzieje polskiej wojskowości i przeżyć innowacyjną, żywą lekcję historii. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”
W Tomaszowie Lubelskim odbędzie się Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”. Wydarzenie organizowane jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego. Więcej informacji TUTAJ.

IX Festiwal Kultur w Biłgoraju
W dniach od 12 do 14 sierpnia w Biłgoraju odbędzie się IX Festiwal Kultur. Na wszystkie koncerty wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji TUTAJ.

W Lublinie odbędą się Targi i kiermasz wina
W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędą się Targi Wina oraz połączony z nimi Kiermasz. To dwudniowe wydarzenie organizowane jest w ramach Festiwalu Wina 2022. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal Fanfara: Orkiestrowa Fura znów wyruszy w trasę
Po raz kolejny po roztoczańskich miejscowościach przemieszczać się będzie orkiestrowa Fura. Tym razem zawita do Jędrzejówki, Teodorówki i Komodzianki. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal Fanfara – muzyka tradycyjna Roztocza: Potańcówki w Chłopkowie
Na dechach pod remizą OSP w Chłopkowie do tańca grają orkiestry i kapele wykonujące tradycyjny, roztoczański i nie tylko repertuar taneczny. Przed potańcówkami, ok 18.00 przed remizą odbywać się będzie szybki kurs tańca: jak kręcić oberka, polkę, walczyka i inne. Więcej informacji TUTAJ.

Dożynki gminno-parafialne w Lubyczy Królewskiej
W Parku Miejskim w Lubyczy Królewskiej odbędą się dożynki gminno-parafialne. Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą, następnie przewidziano uroczysty obrzęd dożynkowy i występy artystyczne. Więcej informacji TUTAJ.

Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
W dniach od 13 do 15 sierpnia w Szczebrzeszynie odbędzie się zlot motocyklowy. Motocyklistów, sympatyków i wszystkich fanów motoryzacji gościł będzie bar pierożkarnia Bażant. Więcej informacji TUTAJ.

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
W niedzielę na Rynku w Modliborzycach odbędzie się Festyn Rodzinny. W programie występy zespołów, solistów i grup tanecznych, będą też koncerty i szereg atrakcji dla dzieci. Na koniec zaplanowano zabawę taneczną. Więcej informacji TUTAJ.

PONIEDZIAŁEK

Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
W poniedziałek 15 sierpnia na Rynku w Modliborzycach odbędzie się koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie. W trakcie wydarzenia przewidziano występy orkiestry dętej, solistów, instrumentalistów oraz zespołów. Będą też dodatkowe atrakcje oraz zabawa taneczna. Więcej informacji TUTAJ.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Święto Wojska Polskiego obchodzone jest od 1923 r. na pamiątkę zwycięstwa oręża polskiego w Bitwie Warszawskiej podczas wojny polsko-bolszewickiej 1920 r., uznawanego za jedną z decydujących bitew w dziejach Europy i świata. Więcej informacji TUTAJ.

Koncert muzyki klasycznej: organy, sopiłka, telenka-flet huculski, duduk
W kościele p.w. Świętego Marcina przy ul. Krężnickiej w Lublinie odbędzie się kolejny koncert muzyki klasycznej. Tym razem wydarzenie będzie gratką dla nie tylko melomanów kochających muzykę organową, lecz także poszukujących ciekawych brzmień i instrumentów ludowych. Więcej informacji TUTAJ.

Uroczystości 15 sierpnia w Krasnymstawie
W poniedziałek, w związku z rocznicą Bitwy Warszawskiej, Świętem Wojska Polskiego, a także Wniebowzięciem Najświętszej Maryi Panny na rynku w Krasnymstawie zaplanowano uroczystości. Więcej informacji TUTAJ.

Święto Plonów w Gorzkowie. Wystąpią Kuzyn Zenka i Skolim
Na stadionie sportowym w Gorzkowie odbędą się tegoroczne dożynki. Zaplanowano szereg atrakcji, które potrwają do późnych godzin nocnych. Więcej informacji TUTAJ.

I Patriotyczny Rajd Rowerowy Dumni z Polski
W poniedziałek odbędzie się I Patriotyczny Rajd Rowerowy Dumni z Polski, którego trasa wiedzie z Szastarki do Zakrzówka. Zaplanowano również pokazy wyposażenia wojskowego, służb mundurowych, sparingi bokserskie, stoiska promocyjne i pokazy strażackie, atrakcje dla dzieci i wiele innych. Pierwszych 400 uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę, a każdy kto wypełni kartę startową ma szansę wylosować jeden z 6 nowych rowerów i 200 gadżetów rowerowych. Więcej informacji TUTAJ.

Święto Patronki Miasta Kraśnik
Tegoroczne obchody Święta Patronki Miasta Kraśnika odbędą się w poniedziałek 15 sierpnia. O godz. 12:00 w kościele pw. WNMP odprawiona zostanie msza w intencji mieszkańców miasta oraz żołnierzy WP. Po niej rozpocznie się piknik w pobliskim Parku im. św. Jana Pawła II. Więcej informacji TUTAJ.

Lipskie Lato Plenerowe
Na placu przy Centrum Kultury w Lipsku odbędzie się Lipskie Lato Plenerowe. Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka przez Fundację Votum na rehabilitację dla Adriana Muszyńskiego. Więcej informacji TUTAJ.

I Letnie Mistrzowskie Kursy Muzyczne w Zamościu
Letnie Mistrzowskie Kursy Muzyczne w Zamościu to reaktywacja Międzynarodowych Kursów Muzycznych, czyli imprezy o ponad dziesięcioletniej tradycji i dużej renomie. Więcej informacji TUTAJ.

Zespół „Mazowsze” wystąpi w Zamościu
Do Zamościa zawita znany na całym świecie Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Blisko 160-osobowy skład wystąpi w Katedrze Zamojskiej oraz na Rynku Wielkim. Więcej informacji TUTAJ.

Lublin będzie świętował 705. urodziny. W mieście odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich
33 trębaczy z całej Polski odegra hejnały z balkonu Trybunału Koronnego. W najbliższy poniedziałek (15 sierpnia) na Rynku Starego Miasta odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich w Lublinie. Tego dnia świętujemy także 705. urodziny Lublina. Z tej okazji Miasto przygotowało dla mieszkańców ciekawe atrakcje. Więcej informacji TUTAJ.

Poniedziałek pełen atrakcji w Muzeum Wsi Lubelskiej
Uroczystości odpustowe, pokazy wicia bukietów zielnych, festyn miodowo-ziołowy, opowieści o ziołach, stoiska producentów miodów, produktów ekologicznych i rękodzieła, wystawa fotografii z planu filmowego „1920 Bitwa Warszawska” i prezentacja zbiorów z kolekcji Prywatnego Muzeum Historycznego „Znaki Czasu” to tylko wybrane punkty z bogatego programu, który na ten dzień przygotował lubelski skansen. Więcej informacji TUTAJ.

Strażackie zmagania z przytupem w Krzczonowie
Na stadionie w Krzczonowie w powiecie lubelskim odbędą się Strażackie zmagania z przytupem. Imprezę organizują strażacy z jednostki OSP Krzczonów. Więcej informacji TUTAJ.

Potańcówka przy fontannie
Na placu przy fontannie w centrum Puchaczowa odbędzie się potańcówka. Przygrywać będzie Górnicza Kapela Podwórkowa Karbon. Więcej informacji TUTAJ.

Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Na stadionie w Milejowie odbędą się dożynki gminno parafialne. Zaplanowano koncerty, zabawę taneczną, nie zabraknie też atrakcji towarzyszących. Więcej informacji TUTAJ.

Dożynki parafialne w Kłodnicy Dolnej. Będzie też piknik rodzinny
W Kłodnicy Dolnej odbędą się dożynki parafialne. Rozpocznie je nabożeństwo, w trakcie którego poświęcone zostaną wieńce dożynkowe, później zaplanowano piknik rodzinny. Więcej informacji TUTAJ.

Project Art Gallery w VIVO Lublin: Wystawa Romana Gruszeckiego
Na pierwszym piętrze galerii handlowej VIVO! Lublin można oglądać wystawę Romana Gruszeckiego. Dostępna jest ona w godzinach otwarcia Centrum Handlowego na poziomie +1, obok Centrum Rozrywki dla Dzieci Leopark. Więcej informacji TUTAJ.

Dożynki gminy Nałęczów
Na placu przez Urzędem Miejskim w Nałęczowie odbędą się tradycyjne dożynki. Podziękowaniu za tegoroczne plony będą towarzyszyć m.in. konkursy sołectw, koncert nałęczowskiej orkiestry dętej oraz pyszna lokalna kuchnia przygotowana przez stowarzyszenia z terenu Gminy Nałęczów. Więcej informacji TUTAJ.

Dożynki gminne w Baranowie. Gwiazdą imprezy będzie zespół Bayer Full
Na placu przy ul. Puławskiej w Baranowie odbędzie się gminne święto plonów. Zaplanowano tradycyjne obrzędy, występy zespołów ludowych i szereg innych atrakcji. Więcej informacji TUTAJ.

Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej
Na boisku szkolnych w Teratynie w gminie Uchanie odbędzie się Powiatowy Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej. Zaplanowano też atrakcje towarzyszące. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”
W Lubartowie odbędzie się Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”. Wydarzenie organizowane jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego. Więcej informacji TUTAJ.

Jarmark Królewski czyli święto miodu i ziół
W Parku Miejskim w Lubyczy Królewskiej odbędzie się Jarmark Królewski. Program wydarzenia, oprócz występów artystycznych, związany jest z ziołami i miodem. Więcej informacji TUTAJ.

Wojewódzkie Święto Ziół. W ich uprawie nasz region region jest prawdziwym liderem w kraju i Europie
W Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie w gminie Fajsławice, odbędzie się Wojewódzkie Święto Ziół. Partnerem Wydarzenia jest Województwo Lubelskie. Więcej informacji TUTAJ.

Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
W dniach od 13 do 15 sierpnia w Szczebrzeszynie odbędzie się zlot motocyklowy. Motocyklistów, sympatyków i wszystkich fanów motoryzacji gościł będzie bar pierożkarnia Bażant. Więcej informacji TUTAJ.

(fot. materiały organizatorów)

Autor: redakcja

3 komentarze

  1. Gdzie Surhów się pytam??

  2. PKP nie dla Polaków

    Chciałem skorzystać z biletu weekendowego PKP a tu figa.

  3. Pogoda zepsuje imprezę

Z kraju