Poniedziałek, 08 czerwca 202608/06/2026
690 680 960
690 680 960

Pijany ojciec opiekował się dziećmi. 5-latka i 8-latek wychylali się przez okno

Policjanci z Komisariatu V Policji w Lublinie zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, sprawował opiekę nad dwojgiem małoletnich dzieci. Dziewczynka w wieku 5 lat i 8-letni chłopiec mieli wychylać się przez otwarte okno. Ojciec odpowie za narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Policjanci z Komisariatu V Policji w Lublinie interweniowali po zgłoszeniu dotyczącym zagrożenia bezpieczeństwa dwojga dzieci. Z przekazanych informacji wynikało, że dzieci w wieku 5 i 8 lat wychylały się przez otwarte okno w mieszkaniu. Sytuację zauważyła ich matka, która przyjechała na miejsce, aby odebrać małoletnich.

Jak wynikało z relacji kobiety, dzieci mogły z łatwością wypaść przez okno. W tym czasie ich ojciec miał spać.

Policjanci zastali w mieszkaniu nietrzeźwego ojca

Na miejsce skierowano patrol z Komisariatu V Policji w Lublinie. Funkcjonariusze potwierdzili, że w mieszkaniu przebywała dwójka dzieci — 5-letnia dziewczynka oraz 8-letni chłopiec. Obecny był także ich ojciec.

Badanie wykazało, że 50-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, gdzie miał wytrzeźwieć przed dalszymi czynnościami procesowymi.

Dzieci trafiły pod opiekę matki

W związku ze zdarzeniem wdrożono procedurę Niebieskiej Karty. Małoletnie dzieci zostały przekazane pod opiekę matki.

Mężczyzna, na którym ciążył szczególny obowiązek opieki, ma odpowiedzieć za narażenie dwojga małoletnich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że w przypadku zauważenia sytuacji, w której ktoś może być narażony na niebezpieczeństwo, szczególnie jeśli dotyczy to dzieci, należy natychmiast reagować i dzwonić pod numer alarmowy 112. Szybka reakcja może uratować zdrowie, a nawet życie.

Źródło: Policja Lublin

Jeden komentarz

  1. Ocena: 0

    Pijaczyna a nie wpłynęło to na płodność. Stary ale jary.

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia