Pijany motorowerzysta, który wczoraj zderzył się z audi, uciekał przed policją

Mężczyzna, który wczoraj po południu spowodował wypadek w Kocku, nie zatrzymał się do kontroli i usiłował uciec przed policjantami. Powodem był wypity wcześniej alkohol.

 

Jak już informowaliśmy, w niedzielę około godziny 16:40 na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Przechodnią w Kocku miał miejsce wypadek. Zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy i skuter. Kierujący jednośladem mężczyzna zignorował znak STOP i zderzył się z prawidłowo jadącym audi. Skuter dodatkowo odbił się jeszcze od stojącego na poboczu samochodu i zatrzymał się uderzając w płot.

Jak się okazało, mężczyzna uciekał przed policjantami. Chwilę wcześniej funkcjonariusze zauważyli, że motorowerzysta ma poważne trudności w utrzymaniu prostego toru jazdy. Postanowili zatrzymać go do kontroli. Ten jednak zignorował sygnały i polecenia policjantów do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę. Ta niebawem zakończyła się wypadkiem.

Kierujący jednośladem 25-latek został śmigłowcem przetransportowany do szpitala. Tam po badaniach okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń. Doznał licznych urazów, jednak nie zagrażają one jego życiu. Jak się okazało, mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu.

Niebawem 25-latek stanie przed sądem. Odpowie nie tylko za spowodowanie zdarzenia drogowego i kierowanie pojazdem po pijanemu. Zgodnie z nowymi przepisami, ucieczka przed policją jest teraz przestępstwem, za które grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Do tego kierowca nawet na 15 lat może mieć zatrzymane prawo jazdy.

 

41

(fot. Freehol)
2017-06-06 00:07:36

11 komentarzy

 1. Wlepić pięć lat. Niech Lubelszczyzna jako pierwsza, da przykład innym, jak należy postępować z pijakami. Po takim wyroku będą się sami zatrzymywać do kontroli, choć nikt ich prosić nie będzie.

  • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

   Do tych wszystkich wprowadzonych nowości w prawie o ruchu drogowym należałoby jeszcze wprowadzić obligatoryjny nakaz strzelania do uciekających przed policyjna kontrolą.
   Wtedy policjanci nie musieliby za gnojkami ganiać marnując czas i paliwo bo taki na kiwnięcie policyjnego palca hamowałby z piskiem opon, a nie, dawał w długą.

 2. i tym sposobem dowie się ile ubezpieczyciele wypłacają odszkodowań

 3. Dopóki nie będą pijakom zabierać pojazdów, którymi jechali dopóty Ci będą mieli te zakazy w d…. i dalej będą zasuwać po drogach. Przykładów multum…

 4. H E R B A L I F E pranie mózgu! i niszczy wątrobe?

  zlicytować go z wszystkiego za koszty śmigłowiec itp.

 5. Powinien być obciążony za wycieczkę śmigłowcem do szpitala, wtedy może odczuje karę. Jeszcze by brakowało, żeby za to co zrobił dostał wczasy za kratami za nasze pieniądze….

 6. chodząca wspak

  jest to sposób na gratisowy kilkuminutowy lot śmigłowcem

 7. pijaka wożą śmigłowcem do szpitala ? jeszcze rekonwalescencje w SPA powinni zafundować. Co za czasy…

 8. Całe szczęście, że aldi stanęło mu na drodze. Pościg za pijakiem na skuterze, dla Policjantów mógł by zakończyć się niepowodzeniem. O tym, już byśmy nie przeczytali.

 9. Ale tak czy inaczej kierowca puszki dostanie odszkodowanie z funduszu gwarancyjnego potem jakoś ściągną z pijaka .Ja miałem spotkanie z pijanym rowerzystą , i nic nie dostałem nadmienię że sprawca nie miał stałego miejsca zamieszkania , pracy itd . Bez sensu zakładać sprawę cywilną bo szkoda kasy i czasu. Wystarczyła mi prawie roczna rechabilitacja

 10. Trzeba wspomnieć że za stłuczkę po pijaku też może posiedzieć.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online