Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany kierował skradzionym samochodem. Nie zastosował się do decyzji o cofnięciu uprawnień

Łukowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł samochód, a następnie kierował nim w stanie nietrzeźwości. Wkrótce postępowanie 58-latka oceni sąd, grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek przed godziną 17 policjanci z Łukowa otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Suzuki. Ze zgłoszenia wynikało, że użytkujący je 49-latek pozostawił pojazd na terenie posesji i po tym jak po 10 minutach wrócił, stwierdził, że ktoś ukradł jego auto.

Mundurowi ustalili, że pojazd mógł ukraść znany 49-latkowi mieszkaniec gminy Stanin. W międzyczasie mundurowi odnaleźli rower na terenie posesji, z której skradziono samochód. Domyślili się, że jednoślad mógł tam pozostawić podejrzewany o kradzież mężczyzna.

W trakcie patrolowana pobliskich terenów kryminalni zauważyli jadący pojazd wyglądem przypominający skradzione suzuki. Po zatrzymaniu samochodu do kontroli, okazało się, że kierował nim nietrzeźwy 58-latek z gminy Stanin. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i nie stosował się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna mówił policjantom, że skradzionym samochodem pojechał do domu, a następnie po zakupy i do kolegi. I właśnie, gdy jechał od kolegi do innego znajomego zatrzymali go łukowscy kryminalni. Odzyskany pojazd wrócił już do właściciela.

Zatrzymany 58-latek noc spędził w policyjnej celi. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Za kradzież pojazdu, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do decyzji o cofnięciu grozi mu wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja)

4 komentarze

  1. Czyli, że rower był narzędziem do popełnienia przestępstwa zatem ulega przepadkowi. Bo na nogach tak daleko by nie zaszedł w takim stanie.

  2. – kradzież auta,
    – jazda w stanie nietrzeźwości,
    – jazda bez uprawnień,
    – jazda pomimo zakazu

    Kara: do 5 lat. Kpina.

Z kraju