690 680 960

Pijani rodzice nie mogli ustać na nogach, a szli z małym dzieckiem środkiem jezdni

Kompletnie pijanych rodziców, którzy szli z 5-letnim dzieckiem środkiem ulicy zatrzymano w sobotę późnym wieczorem. Ojciec miał ponad 3 promile.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 21:35 w Lublinie. Funkcjonariusze Straży Miejskiej, patrolując ulice miasta, przejeżdżając przez ulicę Mariańską na lubelskiej Bazylianówce, zauważyli idące środkiem jezdni trzy osoby, dwoje dorosłych i dziecko.

Dorośli mieli wyraźny problem z utrzymaniem się na nogach, co chwila się zataczali a na dodatek nie mieli prawie żadnej kontroli nad małym dzieckiem, które starało się iść za nimi. Funkcjonariusze podejrzewając że dorośli znajdują się pod wpływem alkoholu, natychmiast przystąpili do interwencji.

-Patrol zatrzymał i wylegitymował mężczyznę i kobietę, okazali się oni rodzicami przebywającego z nimi dziecka, sześcioletniej dziewczynki – wyjaśnia Ryszarda Bańka z lubelskiej Straży Miejskiej. Dodatkowo wyraźnie było czuć od nich alkohol, co tylko utwierdziło strażników w tym, że rodzice dziecka są mocno pijani.

Na miejsce został wezwany patrol policji, mundurowi dokonali badania alkomatem, i jak się po chwili okazało, mężczyzna miał aż 3,19 promila alkoholu zaś kobieta 1,76 promila alkoholu w organizmie. Ponieważ rodzice nie byli w stanie zajmować się swoją córeczką, przekazano ją pod opiekę babci.

Teraz rodzice za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2014-06-16 16:47:05

4 komentarze

 1. zabrać dziecko bydlakom!

 2. miejscowy proboszcz zwyczajny

  W oczy rzuca się działanie prorodzinne, babcię obdarowano kochaną wnusią, a rodzice do kryminału.
  Oczywiście na nasz podatniczy koszt.
  Ciekawe tylko czy babci podniosą emeryturę o koszty utrzymania dziecka swoich dzieci.
  Jeśli macie za małą pensję, albo jesteście bezrobotni bierzcie przykład z owej rodziny – flaszka do dna i spacerek środkiem np. Krakowskiego Przedmieścia. Standard życia Wam się polepszy.

 3. kolego(miejscowy proboszcz) jak masz pisać takie pierdoły to lepiej nic nie pisz bo chyba sam nie wiesz co piszesz

 4. Cichobiorek pospolity

  marcinie – pisanie pierdół ci przeszkadza, ale co Ty sam myślisz o zachowaniu się tych meneli i o polityce prorodzinnej?
  Jeśli potrafisz myśleć.

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas