Pieszy został potrącony przez ciężarówkę. Mężczyzna walczy o życie (zdjęcia)

W bardzo ciężkim stanie do szpitala został przetransportowany mężczyzna, który odniósł liczne obrażenia ciała w wyniku potrącenia przez ciężarówkę. Trasa Lublin – Zamość była przez kilka godzin całkowicie zablokowana.

Do wypadku doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w miejscowości Fajsławice w powiecie krasnostawskim. Około godziny 00:30 na drodze krajowej nr 17 Lublin – Zamość pieszy został potrącony przez samochód ciężarowy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja, oraz służba drogowa.

Jak wstępnie ustalono, zdarzenie miało miejsce w rejonie skrzyżowanie z drogą do miejscowości Oleśniki. Kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą mężczyzna jechał w kierunku Lublina. W pewnym momencie dostrzegł na jezdni pieszego. Usiłował jeszcze uniknąć zderzenia zjeżdżając na lewą stronę, jednak bezskutecznie.

Pieszy w bardzo ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Jak nas poinformowano mężczyzna odniósł liczne, poważne obrażenia ciała. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku. Przez kilka godzin trasa Lublin – Zamość była w tym miejscu całkowicie zablokowana. Samochody osobowe kierowano na objazd przez Suchodoły, ciężarówki musiały korzystać z drogi wojewódzkiej przez Trawniki.

(fot. lublin112.pl)

19 komentarzy

 1. wlazl idiota po ciemku pod tira brawo przepisy ze pieszy ma miec pierszenstwo

  • Gdyby kierujący jednym samochodem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu drugiemu kierującemu to nie było by wątpliwości czyja wina. Pod warunkiem, że ten drugi kierujący nie kierował rowerem).
   A, że w zdarzeniu brał udział pieszy, to już każdy napisze sobie to co jemu pasuje.

  • Znam to przejście, jeżdżę tamtędy 2x dziennie. Nie ma możliwości by od strony Zamościa TiR mógł przekroczyć 50 na tym przejściu. Przejście jest dwuetapowe. Podejżewam że pieszy zachował sie jak święta indyjska krowa.

 2. Trzeźwy że aż strach?

 3. Pabloo(oryginał)

  Wszak nowe przepisy jeszcze nie weszły,”tak jak on – pod 40 ton”. Współczuję i pieszemu i jeszcze bardziej kierowcy.

  • Problem w tym że o wejściu przepisów trajkotali od pół roku. O wyrzuceniu ich do śmieci nie mówi się prawie wcale.

  • Strzelasz sobie sam w kolana.
   To, że nasz kraj jest najniebezpieczniejszym krajem dla nas, gdy poruszamy się pieszo (bo każdy się tak porusza) – jest właśnie m.in. zasługą archaicznych przepisów, niestosowanych już od dziesiątek lat w bardziej cywilizowanych krajach.

   • Przepisy są aktualne,tylko mandaty zbyt małe i nieuchronność kary znikoma. A jak ktoś je stosuje jo jest traktowany jako zawalidroga.

    • Problem w tym że pieszym mandatów wogole się nie daje. Dlatego nie uważają i giną.

   • Co rozumiesz przez archaiczność? To że w dalszym ciągu pieszy powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić nadjeżdżającemu pojazdowi? A może to że nie wolno wymijać ani wyprzedzać przed przejściem? Nie. Na pewno to, że pieszy po wkroczeniu na przejście ma pierwszeństwo.

 4. oświetlone przejście dla pieszych ale tempomat na 95km/h robi robotę ….

 5. Północ. Niewielki ruch pojazdów o pieszych. Trzeba było mieć „szczescie” żeby tak trafić. 🙁 Szkoda kierowcy.

 6. Uwierzę, że kierowca ciągnika nie zauważył pieszego, ale że pieszy ciężarówki?

 7. Ciekawe czy kierowca ciężarówki poruszał się z prędkością max 60 na godzinę i czy pieszy był trzezwy. Pamiętam jak wszyscy zachwalali i domagali się fotoradaru w fajslawicach bo już nie jedna osoba tam zginęła na pasach a fotoradar jest 500 metrów dalej ustawiony od strony Lublina, ja pisałem ciągle jedyne rozwiązanie to postawić tam odcinkowy pomiar prędkości a nie masyznke do zarabiania pieniędzy w postaci fotoradaru gdzie przed nim każdy zwalnia a za nim przyspiesza i gdyby nie to, że mieszkańcy zwalniają aby skręcić do sklepu bądź do domu to za fotoradarem większość jechałby spokojnie 90km/h za fotoradarem. Mam nadzieję, że pieszy jednak wyzdrowieje bo każdego człowieka szkoda bo może nie był pijany a zmęczony.

 8. To nie było na przejściu tylko na skrzyżowaniu

 9. Zacznijmy od tego że to przejście które tam jest zostało zrobione w idiotycznym miejscu, jedno niebezpieczne usuneli ale zrobili nowe 30 m dalej w jeszcze gorszym miejscu

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7312zł 0.02%
  • GBP 5.1244zł 0.34%
  • EUR 4.531zł 0.16%
  • CHF 4.2053zł 0.19%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL