Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Piesza znajdowała się już na środku przejścia. Wjechał w nią kierowca opla

Wczoraj wieczorem na jednej z ulic Lubartowa doszło do potrącenia pieszej. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 18:30 na ul. Batalionów Chłopskich w Lubartowie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pieszej. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 69-letnia mieszkanka Lubartowa przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych, kierując się w stronę stacji paliw. Kiedy kobieta znajdowała się na środku przejścia została potrącona przez zjeżdżający ze skrzyżowania samochód marki Opel Vectra, kierowany przez 62-letniego mieszkańca Lubartowa.

Poszkodowana piesza z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Kierujący pojazdem 62-latek był trzeźwy. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że nie widział pieszej na pasach. Prowadzone policyjne postępowanie wykaże dokładny przebieg tego zdarzenia.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

7 komentarzy

 1. To nie jest Opel tylko Mercedes Sprinter na zdjęciu. Nie piszta głupot!

 2. Jakby tak przeprowadzić kompleksowe badanie wzroku ,takie typowe dla kierowców ,czyli ciemnia itd.to większość posiadaczy prawa jazdy 60+ nie przeszła by na bank ….ale w tym kraju nie ma problemu puki ktoś nie zginie ,wystarczy standardowy mandacik i „proszę następnym razem uważać panie kierowco „

  • Młodszych też to dotyczy. Widać jak ciemnogród wymusza codziennie, bo oni nie widzą. A po kolizjach tłumaczenie, że samochód nagle wyrósł. Jak się widzi do 3 metrów max, to nagle wyrasta.

 3. no żesz kwakwa …. poloki na asfalcie sobie nie radzą na pdp …. totalne ga…nie. W nowoczesnej UE skierowali by takiego ga…nia na powtórny kurs na PJ.

  • Na kursie PJ jeździłby 40km/h, 40cm od prawej krawędzi jezdni. Nikogo by nie wyprzedzał, zatrzymywał się na STOPie, zielonej strzałce oraz kulturalnie zachowywałby się w rejonie PdP.
   Po ukończeniu kursu i ponownym egzaminie, powróciłby do tego samego co większość kierujących. tj. olewanie „nieżyciowych” przepisów.
   Może nowy taryfikator „zachęci” do bardziej przepisowej jazdy.

 4. Skoro nie widział, to znaczy, że czas już do lekarza. Widziałem jak dzisiaj motłoch jeździł po ulicach Lubartowa. Szkoda, ze kartek z zakupami nie trzymali w ręce- tak byli zaaferowani zakupami zamiast jazda. A i jeszcze apel do patologii z Lublina – na rondach w Lubartowie używa się kierunkowskazów zjazdowych. Nie tak jak na tej lubelskiej wsi w której mieszkacie i pokazujecie codziennie znajomość jazdy po rondach objawiająca się częstymi stluczkami.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo