Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Piesza potrącona przez toyotę trafiła do szpitala. Kobieta znajdowała się poza przejściem

Wczoraj po południu na jednej z ulic Chełma doszło do potrącenia pieszej. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 17 na ul. Trubakowskiej w Chełmie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem pieszej.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący toyotą potrącił przechodzącą przez jezdnię 68-letnią chełmiankę. Kobieta znajdowała się poza przejście dla pieszych.

Poszkodowana 68-latka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierującego wykazało, że 74-letni mieszkaniec gminy Chełm był trzeźwy. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

(fot. Policja Chełm)

8 komentarzy

  1. Franiu!!!!! Larum grają ! Ratuj ! Temat się pojawił.

    • To nie jest temat dla mnie. Winnym nie ustąpienia pierwszeństwa przejazdu (i spowodowania tego zdarzenia) będzie za pewne uznana piesza (jeżeli pojazd nie skręcał, a kobieta nie podlegała jeszcze pod niedołężną). Skoro tak – to forum prawidłowo oceni sytuację.

    • A co gdyby potrącona była 2-tonowym terminatorem i w zdarzeniu bardziej ucierpiałby kierujący? Kto byłby wtedy winien? I kto powinien w takiej sytuacji bardziej uważać?

    • Zanim coś napiszesz,to sprawdź najpierw czy to nie twoja matka WLAZŁA/wtargnęła/wpełzła Panu Kierowcy pod koła.

  2. Te 2 wyjątki (bo to nie wszsytkie) od zasady ogólnej, na której to pieszy poza PdP ma pierwszeństwo na jezdni przed pojazdami to:

    „Art. 26. 2. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.”

    „Art. 26. 7. W razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w celu umożliwienia jej przejścia.

    inne to np. parkingi, place, strefa zamieszkania, itp.

  3. „inne to np. parkingi, place, strefa zamieszkania, itp.” – małe sprostowanie: parkingi, place to nie są oczywiście jezdnie. To mogą być miejsca na których jest dopuszczony ruch pojazdów, ale to nie są jezdnie.

  4. ale wystawiła rękę to nie miała piewszeństwa ?

  5. Franio wypowiedział już wszystkie słowa, które w tej sytuacji można wypowiedzieć. Proszę już więcej nic nie dopowiadać do tego artykułu.

Z kraju