Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pies spadł z 9 piętra. Mieszkańcy mówią, że został wyrzucony, policja ustala okoliczności zdarzenia

Wczoraj przed jednym z wieżowców w Lublinie znaleziono martwego psa. Jak się okazało, zwierzę zginęło na skutek upadku z 9 piętra. Mieszkańcy wskazują, że zostało wyrzucone przez jednego z mężczyzn.

Wszystko wydarzyło się w piątek w jednym z wieżowców przy ul. Glinianej w Lublinie. Mieszkańcy zaalarmowali nas o tym, iż z balkonu na 9 piętrze budynku, wyrzucony został pies. Zwierzę nie przeżyło.

O wszystkim powiadomiona została policja. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, natrafili na leżącego obok budynku nieżywego psa. Następnie udali się do wskazanego przez zgłaszających mieszkania.

-W środku zastaliśmy trzy osoby: dwie kobiety i mężczyznę. Kobiety były trzeźwe, mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Drzwi od balkonu były otwarte, jednak na razie nie ma bezpośrednich świadków tego zdarzenia – wyjaśnia nam kom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Mieszkańcy wskazują jednak, że co do okoliczności zdarzenia nie ma żadnych wątpliwości. Tłumaczą, że wszystko miało się wydarzyć w trakcie awantury.

-Wcześniej tam było dwóch mężczyzn. Pokłócili się między sobą, a jeden chcąc zrobić na złość drugiemu, chwycił psa i wyrzucił go przez balkon. Jak można zrobić coś takiego zwierzęciu, które nic przecież nie zawiniło – mówi jeden z mieszkańców wieżowca.

Policjanci podkreślają, że obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające w tej sprawie. Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów, jednak odbyły się już pierwsze przesłuchania i niebawem powinny być znane dokładne okoliczności tego zdarzenia.

– Nie można dopuścić do tego, aby sprawca nie został ukarany – dodaje kolejna z mieszkanek.

Do sprawy będziemy wracać.

(fot. GSV)

35 komentarzy

 1. Ojojoj o głupiego psa skowyt.

  • Jak można mówić że się kocha zwierzęta i trzymać je w bloku trzeba być niedorozwojem umysłowym.

   • Jaka krzywda im się w bloku dzieje? Mają lepiej niż na łańcuchu przy budzie lub w schronisku. Nie wyzywaj ludzi, którzy biorą porzucone zwierzęta do swojego domu, żeby się nimi opiekować. Głupio piszesz i tyle.

    • Pies na łańcuchu jest bardziej szczęśliwy niż zamkniety w bloku 23 godziny dziennie A jak pada deszcz to 24 na dobę powinien być całkowity zakaz trzymania zwierząt w blokowiskach przestańcie męczyć zwierzęta oszołomy.

     • Napewno nie 23/24 godziny na dobę. Opiekunowie wychodzą na spacery po 3/4/5 razy dziennie na 30/40 minut spaceru więc pies ma zapewnione świeże powietrze przez cały dzień.

      • Ben co ty bredzisz jak ludzie pracują to nie ma ich w domu po min 9 godzin.

      • No nie do końca masz rację, na pewno są takie przypadki, ale raczej nie są regułą.
       U mnie w klatce są 3 psy w tym jeden mój.
       Mój bardzo rzadko jest sam: układ zmian w pracy mój i żony i planów lekcji moich synów sprawia, że pies zostaje czasem max 2 godziny sam.
       Do tego ma oprócz regularnych spacerów takie „na żądanie”, jak potrzebuje – to przychodzi, prosi i ktoś z nim wychodzi.
       Dwa pozostałe psy w klatce – jeden ma takie spacery, że czapki z głów, chciałbym móc tyle czasu psu poświęcić, drugi jest regularnie wożony na plac dla psów, żeby się wybiegał.
       Uważam, że psy mieszkające w mojej klatce mają całkiem nieźle

     • Co ty bredzisz masz psa, że wiesz ile czsu właściciel mu poświęca? Karalne to powinno być pisanie głupot i powielanie nieprawdy w komentarzach.

  • tak samo można napisać o kimś z Twojej rodziny. sorry ale pies jest bezbronny i nikomu krzywdy nie robi, nie jest podły wyrachowany, nie knuje niczego i nikogo nie rani. W przeciwieństwie do ludzi. Ja bardziej się przejmuje psem niż śmiercią człowieka obcnego bo z definicji ludzie to zaraza.

  • Nie martw się za tobą nikt nie będzie skowyczał….

  • po tobie też nikt nie będzie skowytał.

 2. O wy ruskie i ukraińskie trole!

 3. Ładnie się tam bawicie na LSMie. Matkę nożem zabić albo psa przez balkon z wieżowca wyrzucić . Takie rozrywki jaka okolica.

 4. Od kiedy ul. Aleja PKWN zmieniła nazwę na ul. Głęboka

  wikipedia . org / wiki / Ulica_Głęboka_w_Lublinie

  (należy pousuwać spacje)