Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rusza remont przejścia granicznego w Dorohusku. Prace mogą spowodować utrudnienia w odprawach

Przez najbliższe trzy miesiące na przejściu granicznym w Dorohusku, mogą występować utrudnienia w odprawach. Wszystko z powodu prac remontowych.

Przejście graniczne w Dorohusku należy do jednych z najbardziej popularnych wśród osób podróżujących między Polską a Ukrainą. To sprawia, że dość często tworzą się tam spore kolejki. Obecnie kierowcy pojazdów ciężarowych oczekują na wyjazd z naszego kraju 27 godzin, autokary stoją 2 godziny a osoby poruszające się samochodami osobowymi muszą odczekać 25 godzin. Od przyszłego tygodnia może być jeszcze gorzej.

W poniedziałek 23 maja rozpoczną się tam prace remontowe nawierzchni. Chodzi zarówno o część jezdną jak też płytę dla pojazdów ciężarowych na kierunku wyjazdowym z Polski. Jak wskazuje Lubelski Zarząd Obsługi Przejść Granicznych, wykonawca ma czas na realizację zadania do połowy sierpnia.

Dariusz Siennicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej tłumaczy, że czasowo zmieniona zostanie też organizacja ruchu. Dodatkowo prace remontowe mogą mieć wpływ na zachowanie ciągłości ruchu pojazdów ciężarowych na przejściu. Kierowcy powinni więc śledzić informacje o szacunkowym czasie oczekiwania na rozpoczęcie odprawy.

(fot. lublin112)

4 komentarze

  • Dżesica (koleżanka Brajanka)

   Też tak se pomyślałam że to żart, ale po głębokim przemyśleniu (co każdemu sie może przytrafić), doszłam do wniosku, że jednak taki remont ma sens…
   Przecież jak ten bandzior Putin znowu nam turystów nagoni, to brykami będą po nierównej nawierzchni spier***lać, albo piechy i potykać sie na dołkach ???
   Na przyjęcie gości cza być przygotowanym !!!

 1. Przecież goście narzekali już wvzesniej na zły stan drogi.

  • Wieśniak z ostrogami przy gumofilcach (dawniej: chłop małorolny)

   Aaa, to bez to wzieni sie za remont !!!

Z kraju