690 680 960

Pies chorego dziecka uciekł po dachowaniu auta. Po dwóch tygodniach poszukiwań udało się go odnaleźć

Ukochanego psa chorego chłopca szukano w promieniu 200 km, ponieważ podejrzewano, że stara się on wrócić do domu w województwie małopolskim. Pomimo upływa czasu nadzieja nie gasła i po dwóch tygodniach Wiki udało się odnaleźć.

Wiki to suczka rasy beagle, należąca do małego Mikołaja. Chłopiec jest niepełnosprawny, od dłuższego czasu przechodzi dogoterapię, czyli dzięki Wiki stara się wrócić do sprawności. Niestety w połowie marca, kiedy Mikołaj wraz z rodziną przejeżdżał przez Gorajec Zastawie koło Szczebrzeszyna, ich auto na oblodzonej drodze wpadło w poślizg i dachowało. O ile podróżującym nim osobom na szczęście nic poważnego się nie stało, przestraszona Wiki uciekła w nieznanym kierunku.

Prowadzone w całej okolicy poszukiwania się nie powiodły. Tata Mikołaja wyznaczył dla osoby, która odnajdzie psa, nagrodę w wysokości 4 tysięcy złotych. Informacje o poszukiwaniach publikowano w wielu portalach, nie tylko w naszym regionie, lecz również w sąsiednich województwach. Istniało bowiem podejrzenie, że Wiki może podążać w stronę oddalonego o 200 km domu w Tarnowie.

Przez ten czas napływały liczne zgłoszenia o tym, że Wiki była widziana w różnych miejscowościach, czy też została odnaleziona przez przypadkowe osoby. Niestety za każdym razem okazywało się, że był to tylko podobny pies, a nie poszukiwana suczka. Aż w końcu jeden z nastolatków w Wielkanocny Poniedziałek w zaroślach koło przepływającej przez Szczebrzeszyn rzeki Wieprz zauważył osłabionego i trzęsącego się z zimna psa.

Zabrał go do domu, gdzie ten został nakarmiony i ogrzany. Wtedy rozpoznano w nim poszukiwaną Wiki. Po skontaktowaniu się z rodzicami Mikołaja, ci przyjechali do Szczebrzeszyna i odebrali zgubę. Co ważne, znalazca odmówił przyjęcia nagrody.

(fot. nadesłane)
2018-04-05 21:28:34

21 komentarzy

 1. Super! Brawo 🙂

 2. Brawo dla znalazcy. Jesteś gość!

 3. Brawo dla chłopaka !!Dla rodziców też !!

 4. Brawo brawo brawo!!! Super zachowanie tego chlopaka. Cale szczescie zdazyl znalezc pieska przed pijanymi zwyrodnialcami z bronia i piorkiem w kapelusiku.

 5. Szacun dla Młodego i jego Rodziców.

 6. Mały Wielki Bohater 🙂

 7. Piękna postawa chłopca i zapewne Rodziców.

 8. Mikołaj jest dzieckiem z niepełnosprawnością, a nie osobą niepełnosprawną 🙂

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas