Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pierwsze autobusy pojawiły się na Dworcu Lublin (zdjęcia)

Dziś, jeszcze przed oficjalnym otwarciem Dworca Lublin, pojawiły się pierwsze autobusy z podróżnymi. Jak zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego w piątek takie podróże będą odbywać się w ponad 30 kierunkach.

– Już od bardzo wczesnych godzin porannych z nowego Dworca Lublin realizowane są kursy linii lokalnych, regionalnych i międzynarodowych. Dzisiaj takie podróże będą odbywać się w ponad 30 kierunkach – poinformował w piątek rano Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

Rozkład jazdy obejmuje na początek 31 tras i 166 kursów. Jeżeli chodzi o te pierwsze są to zarówno pobliskie miejscowości: Bychawa, Czerniejów, Kalinówka, Krzczonów, Policzyzna, Świdnik, Zakrzówek i Wilczopole, jak też nieco dalsze kursy regionalne do: Biłgoraja, Chełma, Hrubieszowa, Radecznicy, Zamościa, Zwierzyńca czy Żółkiewki.

Będzie też można dojechać do Horyńca Zdroju, Katowic, Medyki, Nowego Dworu Mazowieckiego, Przemyśla, Rzeszowa i Warszawy. Są też trasy zagraniczne. Mowa tu o Bonn w Niemczech, Marsylii we Francji, Pradze w Czechach czy też Charkowie, Czernihowie, Czerniowcach i Kijowie na Ukrainie. Czynnych będzie tylko 10 z 33 stanowisk.

– Dzisiaj od godz. 13.00 zapraszamy do nowego Punktu Sprzedaży Biletów ZTM w Lublinie przy ul. Dworcowej 2, który zlokalizowany jest w budynku na Dworcu Lublin. Godziny pracy się nie zmieniły i obsługa odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 7.15-16.45. Kasy biletowe komunikacji lokalnej, regionalnej i międzynarodowej są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-20.00 oraz w soboty, niedziele i święta w godz. 8.00-17.00 – czytamy na stronie ZTM Lublin.

Przypominamy, że dzisiaj odbędzie się oficjalne otwarcie Dworca Lublin z udziałem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka, przedstawicieli Komisji Europejskiej, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz władz województwa lubelskiego. W wydarzenia uczestniczyć również będą reprezentanci firmy projektowej Tremend oraz generalnego wykonawcy – Budimex S.A. Otwarcie Dworca Lublin odbędzie się w piątek (12 stycznia) o godz. 11.00 w budynku głównym przy ul. Dworcowej 2 (wejście od strony peronów).

Zdjęcia: ZTM Lublin

29 komentarzy

 1. Jak ogląda się ukształtowanie jezdni to rzeczywiście wygląda na to że jakiś głupek zaprojektował to dla pojazdów typu melex a nie autokarów turystycznych. Jeśli już wydano tak ogromną kasę na ten dworzec to dlaczego ma istnieć ten przy alejach tysiąclecia. Moim zdaniem jeśli już wydano pieniądze to cały ruch powinien być przeniesiony na ten nowy dworzec metropolitalny. Nie zapominajmy że również cała siatka połączeń MPK zostaje zmieniona pod ten nowy dworzec-tak więc rewolucja pełną gębą a tu okazuje się że 70- 80% autobusów zostaje na starym dworcu. Być może to się z czasem zmieni ale na chwilę obecną wróżę totalny bałagan.

  • kronikidewelorozwoju

   sPoK0jnie – w ciągu roku dewelo-banda wygasi dworzec przy 1000-lecia do 0 i teren zostanie uwolniony P0d „akademiki”. Trochę cierpliwości! Nie od razu Rzym zbudowano.

 2. Wiesz po co jest ten miś? Szwargy zarobione czego nie rozumiesz.

 3. Będzie ciasno i będą opóźnienia. Będzie się działo. Potrzebne zmniany w oznakowaniu pierwszeństwa przejazdu, jeśli ma to jakoś funkcjonować.

 4. Czyli Biłgoraje czy wiochy do których kursy były realizowane z dworca południowego stamtąd odjeżdżają po staremu. Reszta busów na nowy przeniesie się do wiosny. A w okolicy starego itsk będzie można wysiąść itak.
  Durnie myślą że teraz będą musieli jeździć tylko do nowego dworca.
  Pis naprawdę oduczył myślenia niektórych ludzi.

Dodaj komentarz