Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pierwsza pomoc jest niezwykle ważna. Uniwersytet Medyczny organizuje zdalne warsztaty z jej udzielania

Wykład wideo oraz instruktaż na temat poprawnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz tajników AED zaprezentuje Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Wiedza ta jest szczególnie ważna, zwłaszcza podczas zbliżającego się okresu urlopowego.

Uniwersytet Medyczny w Lublinie organizuje warsztaty z udzielania pomocy w sytuacjach, które zagrażają życiu. Zostaną one przeprowadzone w formie wykładu wideo oraz instruktażu pn. „Poprawna resuscytacja krążeniowo-oddechowa i co to jest AED?”.

Całość zostanie zrealizowana w formie zdalnej. Całość poprowadzi dr Magdalena Prylińska z Zakładu Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość zadawania pytań o wszystko, co jest związane z pierwszą pomocą. Dowiedzą się też np. jakie działania należy podjąć przy zatrzymaniu akcji serca, udarze słonecznym, w podtopieniach, jakie opatrunki stosować na otwarte rany, czy też co powinno znajdować się w dobrze przygotowanej wakacyjnej apteczce.

Wszystko to jest szczególnie ważne, zwłaszcza podczas zbliżającego się okresu urlopowego. Warsztaty rozpoczną się w poniedziałek 21 czerwca o godz. 10:00 na profilu Facebookowym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

3 komentarze

  1. Po pierwsze: robimy test PCR, jeśli wyjdzie pozytywny to oddalamy się od zawałowca jak najdalej się da.

  2. Przez telefon się da?

  3. no chyba że pacjent poprosi o prywatną resuscytację…