Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Perła włączyła się walkę z koronawirusem na Lubelszczyźnie. Browar zakupi karetkę dla szpitala w Puławach

Lubelski Browar Perła postanowił sfinansować zakup specjalistycznego ambulansu, który zostanie przekazany na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach. Pojazd trafi do puławskiego szpitala w pierwszej połowie kwietnia.

Kolejna firma z naszego regionu postanowiła wesprzeć szpitale z Lubelszczyzny oraz ich załogi. Browar Perła sfinansuje zakup specjalistycznego ambulansu, który zostanie przekazany na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach. Placówka ta, jako jedyna w województwie lubelskim, została przekształcona w jednoimienny szpital zakaźny i włączona do sieci szpitali, które objęły opieką pacjentów podejrzanych o zakażenie koronawirusem oraz chorych na
COVID-19.

– Jako przedsiębiorstwo silnie związane z Lubelszczyzną pragniemy w ten sposób okazać solidarność z mieszkańcami naszego regionu. Szpital w Puławach to główny ośrodek przeciwdziałania epidemii na tym terenie. Wierzymy, że zakup nowoczesnego ambulansu ratunkowego usprawni niesienie pomocy wszystkim potrzebującym oraz zwiększy bezpieczeństwo personelu medycznego. Perła od lat angażuje się w projekty ważne dla lokalnego środowiska. Dziś, kiedy nadrzędne znaczenie ma zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, zdecydowaliśmy się wesprzeć walkę, jaką o zdrowie nas wszystkich prowadzą pracownicy puławskiego szpitala – mówi Andrzej Rutkowski, Dyrektor Generalny Perła Browary Lubelskie.

Jak tłumaczy Piotr Rybak, Dyrektor SP ZOZ w Puławach, nowo zakupiony ambulans będzie służyć pacjentom z objawami zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2, których życie jest zagrożone w związku z dodatkowymi, nagłymi i ostrymi schorzeniami, jak np. udary mózgu, zawały serca czy urazy w wyniku wypadków komunikacyjnych. W obecnej sytuacji niezbędne jest wydzielenie pojazdu do udzielania medycznych czynności ratunkowych dla tych chorych. W pełni wyposażony ambulans zakupiony ze środków przekazanych przez Perłę, trafi do puławskiego szpitala w pierwszej połowie kwietnia.

Będzie to kolejny ambulans, jaki trafi do puławskiego szpitala. Na podobny krok zdecydowały się Zakłady Azotowe w Puławach. To w ramach pomocy na rzecz instytucji medycznych, jaką zadeklarowała Grupa Azoty. Poszczególne oddziały koncernu postanowiły przekazać po 750 tys. działającym na ich terenie szpitalom czy służbom sanitarnym.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

14 komentarzy

 1. dlatego warto wspierac lokalny biznes a nie lechy zywce I inne siuski.

 2. A co z handlowcami co jeżdżą po sklepach i roznoszą zarazki?

 3. Tylko, żeby miał kto tym jeździć. Przy rosnącej liczbie zachorowań personelu i malejących zapasach środków ochrony osobistej możne być różnie.

 4. BRAVO BRAVO BRAVO

  brawo kupie dziś kilka perełek 🙂

 5. A już myślałem że darmowe browarki bęďą dla służby zdrowia….

 6. A PZL Świdnik się nie dołoży? Huehuehue. Premie roczną obcięli o połowę pomimo rekordowego roku. Więc może przekazać to co zajumali pracownikom, na walkę z koronawirusem w regionie?

  • Krzysiu pokaż że wpłaciłeś choćby 5 zeta na cokolwiek Caritas, WOŚP czy poprostu podejdź pod szpital i zapytaj jak ja szary obywatel mogę pomóc. Wtedy masz mój szacun

   • Na WOŚP co roku idą drobne że skarbonki, co do kwoty to nawet nie jestem w stanie określić bo nigdy nie liczę.

 7. pijemy perłe

 8. Szacun,niech żyje browar PERŁA !!!

Z kraju