Perła – Browary Lubelskie przekazała dla szpitali dwa respiratory (zdjęcia)

Perła – Browary Lubelskie S.A. zakupiła i przekazała w formie darowizny do placówek służby zdrowia w regionie dwa wysokiej klasy respiratory szpitalne. Pierwszy trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie, drugi do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie.

Zakup respiratorów to kolejna w okresie pandemii inicjatywa Browaru Perła służąca mieszkańcom Lublina i regionu. To nie pierwsza inicjatywa pomocowa lubelskiej spółki. 

– Oprócz wspomnianego wcześniej sfinansowania ambulansu dla szpitala w Puławach wspieraliśmy różnymi działaniami pracowników służby zdrowia i wolontariuszy walczących z epidemią, a także honorowych dawców krwi. Ponadto dwukrotnie, przed Świętami Bożego Narodzenia i ostatnią Wielkanocą, wspomogliśmy seniorów i osoby w trudnej sytuacji materialnej – podopiecznych Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Udzieliliśmy też znaczącej pomocy współpracującym z nami właścicielom lokali gastronomicznych, zwracając pieniądze za niesprzedane przez nich w wyniku lockdownu beczki piwa – przypomniał Andrzej Rutkowski, Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A.

– Minął rok, odkąd nasza Spółka sfinansowała zakup specjalistycznego ambulansu na potrzeby SPOZ w Puławach, pełniącego wówczas funkcję szpitala jednoimiennego. Niestety, sytuacja epidemiczna wciąż jest bardzo poważna. Coraz więcej zakażonych wymaga hospitalizacji, rośnie też liczba pacjentów w najcięższym stanie, którzy nie mogą oddychać bez pomocy respiratora. Ponieważ ilość takiego sprzętu jest ograniczona, Zarząd Perła – Browary Lubelskie S.A. zdecydował się odpowiedzieć na potrzeby zgłaszane przez przedstawicieli służby zdrowia z naszego regionu i zakupić dwa respiratory o łącznej wartości blisko 150 tys. złotych. Jeden przekazaliśmy do największego szpitala w naszym mieście – Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie przy Al. Kraśnickiej. Drugi do Szpitala Powiatowego w Hrubieszowie, a więc do powiatu, w którym od wielu dni liczba nowych zakażeń koronawirusem jest szczególnie wysoka. Co więcej, z uwagi na to, że potrzeby obu placówek w tym zakresie były naprawdę niecierpiące zwłoki, zrezygnowaliśmy z bardziej ceremonialnej formy przekazania sprzętu, na przykład w siedzibie Perły. Oba urządzenia z magazynu dystrybutora pojechały bezpośrednio na oddziały szpitalne. Dzięki temu mogły zostać natychmiast użyte do wspomagania oddechu osób, których zaatakowane koronawirusem płuca nie funkcjonują prawidłowo. To nasz dar serca dla mieszkańców Lubelszczyzny – w przenośni, ale i dosłownie, gdyż niewątpliwie ufundowane przez Browar Perła respiratory pomogą uratować wiele serc, wiele istnień ludzkich – mówi Andrzej Rutkowski, Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A

Jak zaznaczają lekarze w całym kraju, do szpitali trafia coraz więcej osób, które wymagają pomocy urządzeń wspomagających oddychanie.

– W obliczu trzeciej fali koronawirusa, kiedy do szpitala trafia coraz więcej pacjentów, tego typu urządzenie jest niezwykle potrzebne. Otrzymany od Perły respirator kliniczny Hamilton-C3 z napędem turbinowym to sprzęt zaprojektowany do wentylowania pacjentów dorosłych oraz dzieci, który automatycznie dopasowuje potrzeby tlenowe do zmian wydolności oddechowej pacjenta. Szczególnie teraz, gdy dotarła do nas kolejna fala wzrostu zakażeń, do szpitala zgłaszają się ludzie w bardzo ciężkiej kondycji oddechowej. W takich przypadkach niezbędne jest jak najszybsze wsparcie ich specjalistycznym sprzętem, takim jak respirator. Liczy się każdy pacjent i każdy oddech, którym uda się dotlenić jego organizm. Dziękujemy za wsparcie, zaangażowanie i bezinteresowną pomoc w okresie pandemii. Dziękujemy za to, że możemy jednoczyć się w dobrej sprawie i wspólnie wpływać na utrzymanie wysokich standardów działań naszej placówki – mówi lek. med. Dariusz Gałecki, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie.

W podobnym tonie wypowiedział się także Piotr Matej, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

– Od lubelskiego browaru otrzymaliśmy najwyższej klasy respirator marki Hamilton do leczenia, wentylacji chorych z rozpoznaniem zapalenia płuc w przebiegu choroby wywołanej SARS-CoV-2. W dobie epidemii szczególnie doceniamy, że Perła – Browary Lubelskie S.A., znana z faktu wspierania wielu akcji w różnych aspektach życia mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny, dostrzegła potrzeby dnia dzisiejszego w walce o życie ludzkie i życzliwie zareagowała na potrzeby naszego Szpitala. Czujemy się docenieni i zobowiązani. Dziękujemy, gdyż wiemy, że każda pomoc okazana medykom w tym trudnym czasie jest bardzo ważna.

 

(fot. Perła Lublin)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Ja piję tylko „Perłę”. Inne to są siki.

 2. No fajnie. Tu się respiratory kupuje, tu nowy budynek browaru się stawia, nowe samochody się kupuje, inwestycja goni inwestycję, tylko coś podwyżek nie widać. Niedługo tymi respiratorami będziecie sobie piwo pompować, bo ludzi nie będzie.

 3. Mam nadzieję, że to zdjęcie Dyrektora na oddziale szpitalnym to fotomontaż albo zbiór archiwalny z 2019 roku, kiedy to maseczki nie obowiązywały.

 4. Dlatego między innymi pije wlaśnie perłę.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą