690 680 960

Pękła rura wodociągowa, woda zalała skrzyżowanie. Sporo mieszkańców ma sucho w kranach (wideo)

W wyniku awarii wodociągowej zalane zostało skrzyżowanie al. Kompozytorów Polskich z ul. Północną i rondo Kuklińskiego. Mieszkańcy Czechowa alarmują, że nie mają wody w kranach.

W czwartek po godzinie 16 doszło do awarii wodociągowej w rejonie ulicy Północnej. Woda zaczęła zalewać skrzyżowanie z al. Kompozytorów Polskich, a także rondo Kuklińskiego. Pod wodą jest także część al. Solidarności. Na miejscu interweniowała straż pożarna, policja oraz pogotowie wodociągowe.

Jak nam przekazano, na miejscu są już pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, którzy obecnie lokalizują dokładne miejsce awarii oraz ustalają jej przyczynę. W obrębie skrzyżowania występują utrudnienia w ruchu.

– Doszło do awarii na magistrali o średnicy 350 mm w wyniku czego nastąpił wypływ wody. Nasze służby są już na miejscu, obecnie zamykamy magistralę odcinając wypływ wody. Stabilizowana jest też sytuacja. Po zamknięciu magistrali niezwłocznie przystąpimy do usuwania awarii – wyjaśniała nam Magdalena Bożko z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Obecnie mieszkańcy wielu dzielnic Lublina sygnalizują, że mają sucho w kranach. Jak zapewniają jednak przedstawiciele MPWiK,
w ciągu kilkudziesięciu minut dopływ wody do mieszkańców Czechowa, LSM-u i Sławinka zostanie wznowiony. Na chwilę obecną wiadomo, że usuwanie awarii może potrwać nawet do godzin nocnych.

(fot. nadesłane – Katarzyna, Paweł, Norbas, Danie, Paweł, Andrzej)

34 komentarze

  1. Oj pomyłeczka 350 ☺

  2. a studzienki odpływowe też się „popsuły”?

  3. I to nie prima aprilis😒

  4. i ile czasu rzeczywiście ludzie przymierali z pragnienia??

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas