690 680 960

Do października muszą uzbierać 200 tys. kapsli. W zamian będzie renowacja Mariny nad Zalewem Zemborzyckim

200 tys. kapsli muszą zebrać aby Marina nad Zalewem Zemborzyckim nabrała nowego charakteru. MOSiR zachęca do pomocy w zdobyciu stu tysięcy złotych na renowację.

Jeżeli MOSiR zbierze 200 tys. kapsli po piwie tereny Mariny na Zalewem Zemborzyckim mogą nabrać nowego charakteru. Dzięki temu mieszkańcy Lublina zyskają dodatkowe miejsce, gdzie będą mogli wypocząć, czy spotkać się z przyjaciółmi.

Pierwszego sierpnia ruszyła akcja Tyskiego. W jej ramach lublinianie zbierają do specjalnych urn znajdujących się w sklepach kapsle po piwie Tyskie (Gronie, Klasyczne, Radler)

Największa urna, licząca blisko 1,5 metra wysokości, stanie przed siedzibą MOSiRu, przy ulicy Filaretów 44. To właśnie tu odbędzie się wielkie liczenie kapsli, które zakończy akcję w październiku.

W zamian za zebrane kapsle Tyskie przeznaczy sto tysięcy złotych na renowację terenu Mariny nad Zalewem Zemborzyckim. Akcja zakończy się 31 października 2015 r.

2015-08-10 09:03:11
(graf. MOSiR)

18 komentarzy

  1. Gdzie dopisek art. sponsorowany? Nieświadomie za friko komentujący robią reklamę jednemu z sikaczy. A co na to rodzimy Browar? Tak jak cukrownia przeznaczony do likwidacji? Cudze chwalicie swojego nie znacie.

    • Perłą to już dawno nie jest lokalny browar to raz, a dwa to, to że podatki płaci na Cyprze a nie w Polsce

  2. Każdy się dorzuca do wszystkiego a na koniec i tak walną opłaty za korzystanie

  3. A ja żądam odwołania prezesa MOSiRu, kto pozwolił na to żeby miejska spółka promowała alkohol. Nad zalewem nie da się wypocząć bo wszędzie zakazy, nakazy itd.

  4. Matko ludzie, jakie wy macie ograniczone myślenie co niektórzy…Przecież te kapsle można zwyczajnie pozbierać, nikt nie każe kupować piwa! Ostatnio nawet na placu zabaw na osiedlu w brud kapsli znalazłam. Wszystkiego się musicie czepić.

  5. Polak jak zwykle narzeka!!!!! Weź tylek w garść i sam coś zrób jeden z drugim tylko narzekać potraficie. Ja się cieszę że ktoś (firma) chce wyłożyć kasę a to że przy tym chce zarobić nie ma co się dziwić nic za darmo dziś nic nie ma.

  6. omg tylko nie tyskie, może i akcja zacna, ale nie zamierzam pić tego rozwodnionego piwa, co piwem nie jest. Taki dobry browar mamy na miejscu, a tu takie coś promować, co nawet chmielu w składzie nie ma …. jak coś to kapsle z ulicy możba zbierac ..hehhehe

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!