Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Park Pamięci: W Lublinie skremujesz swojego pupila albo…zamienisz go w diament

Takiej usługi w Lublinie jeszcze nie było. Jeżeli nie chcesz rozstawać się ze swoim pupilem po jego śmierci, możesz go skremować a prochy włożyć do specjalnie przygotowanej urny. Jest również usługa, dzięki której prochy zwierzaka mogą zostać przekształcone w…diament.

Park Pamięci, bo tak nazywa się usługa, powstał w Lublinie przy ul. Stefczyka 11 w Lubelskim Centrum Małych Zwierząt.

„Kremacja indywidualna jest, gdy: „Zwierzę jest kremowane oddzielnie w zamkniętej komorze i cały popiół jest uważnie zebrany zanim rozpocznie się kolejną procedurę kremacji”. Cały proces ma taki sam przebieg jak kremacja człowieka. A piec, w którym przeprowadzamy usługę jest zaprojektowany dla krematoriów małych zwierząt.” – opisuje proces kremacji Park Pamięci.

W życiu każdego zwierzęcia nadchodzi czas aby się z nim pożegnać. Miłość do pupila sprawia, że trudno się rozstać ze zwierzakiem, z którym żyło się wiele lat. Usługa pozwala w pewien sposób lżej znieść ból rozstania z pupilem.

Proces kremacji rozpoczyna się od momentu kiedy ciało zwierzęcia przyjeżdża do Parku Pamięci. Umieszczane jest wtedy w tymczasowej chłodni oraz rejestrowane przez osobę, która brała udział w jego transporcie (często właściciele decydują się na transport we własnym zakresie).

-Osoba odpowiedzialna za kolejny etap układa zwierzę w czystej komorze kremacyjnej i przeprowadza kremację. Po kremacji, popiół jest uważnie zbierany i w całości umieszczany w urnie wskazanej przez właściciela. Kolejna Kremacja Indywidualna rozpoczyna się dopiero po oczyszczeniu komory kremacyjnej. Po zakończonym procesie do urny dołączany jest Certyfikat Parku Pamięci, gdzie umieszcza się datę wykonania kremacji oraz czytelny podpis osoby zajmującej się Twoim przyjacielem – informuje Park Pamięci.

Ceny kremacji uzależnione są od wagi zwierzęcia. Do 10 kilogramów zapłacimy 700zł, powyżej tej wagi cena rośnie stosunkowo to masy ciała zwierzęcia. Cena z skremowanie psa dużej rasy będzie się wahać w granicach 950zł. Prochy zwierzęcia przekładane są do specjalnej urny. Katalog urn dostępny jest na miejscu lub możemy ją wybrać za pośrednictwem strony internetowej.

Park Pamięci: W Lublinie skremujesz swojego pupila albo…zamienisz go w diament
(Przykładowe urny dla kotów – ze strony www.http://parkpamieci.eu)

Pożegnanie jest bolesne, ale jest jedną z możliwości, na godne potraktowanie ciał zwierząt i uszanowanie pamięci o nich.

-Wierzymy, że poprzez indywidualne potraktowanie każdego zwierzęcia nie zatracimy szacunku, jakim chciałby go obdarować do końca jego właściciel – informują na stronie lekarze weterynarii.

Jest jeszcze inna forma „obcowania” ze swoim pupilem po jego śmierci. Po kremacji szczątki mogą zostać przekształcone w… diament.

(fot. parkpamieci.eu)

Krótko jak to się robi.

Proces kreacji diamentów z wykorzystaniem materiału genetycznego DNA jest bardzo skomplikowany. Polega on na wytworzeniu (np. z włosów – przez zwęglenie ich w odpowiedniej temperaturze i środowisku) lub odseparowaniu (z popiołów po kremacji – przez ekstrakcję metodami fizycznymi i chemicznymi związków potasu i wapnia, stanowiących blisko 90% ich składu) atomów węgla. W odpowiednich warunkach, pod działaniem właściwej temperatury i ciśnienia, węgiel ten zmienia swoją strukturę, stając się czystym grafitem. Jest on bazą do stworzenia diamentów.

Cena za taką usługę ustalana jest indywidualnie. Ceny Diamentów Zawsze Razem zaczynają się od 4690 zł brutto.

Więcej szczegółów na temat kremacji znajdziecie na stronie www.parkpamieci.eu.

2014-02-28 19:29:22
(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

 1. cywilizacja nieśmiało puka do Polski,brawo ! oby więcej przejawów szacunku dla każdego życia

 2. Mam raptem 20 lat, ale jeżeli to jest cywilizacja, to ja naprawdę wolę być ciemnogrodem.

  BTW. Robienie diamentów z prochów psa to nie jest szacunek dla życia, a raczej pomylenie wartości.

 3. skremowanie psa 700zł a skremowanie czlowieka 550zł np w Stalowej Woli… nie mam pytan
  😐

 4. to się nazywa łep do interesów

 5. Bożenka z Klanuuu

  …… to przynajmniej skremujemy,to tak jakby przy szpitalu klinicznym był od razu zakład pogrzebowy ,nie dziękuję

 6. I bardzo dobrze,ze cywlizacja wkracza do Polski…Pawel-jesli wolisz być ciemnogrodem i zakopywac zwierzęta w ogrodzie,lesie itp.-to tak rob,inni,dla których psie czy kocie zycie jest cos warte skorzystają z takich usług. Brawo!