Parafia z Lublina poinformowała, że proboszcz jest zakażony koronawirusem

Parafia św. Stanisława BM w Lublinie poinformowała o zakażeniu koronawirusem proboszcza tej parafii. Co więcej, dwaj księża przebywają na kwarantannie.

Wczoraj na stronie internetowej Parafii św. Stanisława BM w Lublinie przy ul. Zbożowej został opublikowany komunikat dotyczący zakażenia koronawirusem proboszcza tej parafii.

– Z przykrością informujemy, że u Księdza Proboszcza Eugeniusza stwierdzono w sobotę pozytywny wynik na koronawirusa, zaś ks. Grzegorz i ks. Adam przebywają w kwarantannie. Kapłani zostali odizolowani i nie mają z nikim kontaktu (w niedzielę żaden z nich nie sprawował już posługi w kościele). Wszyscy czują się dobrze – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej parafii.

Obecnie posługę pełni ks. Emil, który jest ozdrowieńcem po przebytej w wakacje chorobie i nabył odporności oraz nie ma kontaktu z przebywającymi w kwarantannie.

– W związku z powyższym w najbliższych dniach mogą pojawiać się drobne utrudnienia w funkcjonowaniu parafii, dlatego prosimy o wyrozumiałość. Zapewniamy, że udział w nabożeństwach w naszym kościele jest całkowicie bezpieczny. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w trakcie nabożeństw oraz o obowiązku dezynfekcji rąk. Bardzo prosimy o modlitwę za Kapłanów przebywających w kwarantannie – czytamy w dalszej treści komunikatu.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

25 komentarzy

  1. Ja pewnie nie doczekam końca tej „firmy ” co to modli się i oferuje rózne osługi za kasę ,ale mam nadzieję że za kikadziesiat lat ludzie zmadrzeją na tyle że ta „firma ” umrze śmiercią naturalną z braku naiwnych owieczek

  2. Proboszcz jest zakażony koronawirusem ??? – Bogu niech będą dzięki (jak zwykł mawiać) 😆

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska