Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Oszustwo z wizytą „ministra sprawiedliwości” w tle. Podejrzany w rękach policjantów (zdjęcia)

Puławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w ubiegłym tygodniu brał udział w oszustwie metodą na policjanta i prokuratora. 87-latka wierząc w historię o zagrożonych pieniądzach dwukrotnie wyrzuciła gotówkę przez balkon oraz zostawiła na wycieraczce. Za współpracę miał podziękować jej sam minister sprawiedliwości.

W ubiegłym tygodniu w wyniku działań oszusta 87-letnia mieszkanka Puław straciła łącznie 150 tys. złotych. Kobieta uwierzyła w historię opowiadaną przez mężczyznę o policyjnej akcji, w której miała wziąć udział. Za zaangażowanie w działania „służb” miał jej podziękować sam minister sprawiedliwości.

Kobieta najpierw przez balkon wyrzuciła 47 tysięcy złotych, następnie wypłaciła resztę pieniędzy z banku i ponownie wyrzuciła przez balkon. Następnego dnia wykonując kolejne polecenia wypłaciła 50 tysięcy złotych, które zapakowała do siatki i zostawiła na wycieraczce przed mieszkaniem. W ciągu dwóch dni seniorka przekazała oszustowi łącznie 150 tysięcy złotych.

Kiedy minister nie zjawił się z podziękowaniami, kobieta zrozumiała, że została oszukana. Wtedy zgłosiła się na policję. Kryminalni z Puław wytypowali i zatrzymali 40-latka, który brał udział w tym przestępczym procederze. Jak ustalili śledczy, to on odebrał pieniądze od seniorki. Mieszkaniec Puław usłyszał zarzut oszustwa, a sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Oszustwo z wizytą „ministra sprawiedliwości” w tle. Podejrzany w rękach policjantów (zdjęcia)

(fot. Policja Puławy)

10 komentarzy

  1. Jakiś taki nie tutejszy …może on spod Sandomierza?

  2. Gypsy King?

  3. Rzymianin?

  4. gdz sa dzieci ty durniow

  5. To cygan?

  6. Cygan z nałeczowego wzgórza .

  7. … mocno opalony ten minister … w celi może trochę zblednie po paru latach … ps. – pewnie też jeździł luksusową limuzyną i posiada okazałą willę , darowizny od babci

  8. Minister ds. mniejszości narodowych.

  9. Ciekaw jestem skąd przestępcy wiedzą że dana osoba ma taką sumę?to są albo pracownicy banków albo ktoś zleca z rodziny

  10. Czyli wiadomo na kogo głosowała 😛