Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Oszust podawał się za policjanta CBŚP. Seniorka straciła 20 tys. złotych

Mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego uwierzyła w historię opowiadaną przez oszusta podającego się za funkcjonariusza CBŚP. 85-latka w wyniku tego straciła 20 tys. złotych.

W miniony piątek na numer stacjonarny 85-letniej mieszkanki Międzyrzeca Podlaskiego zadzwonił nieznajomy podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji.

W trakcie rozmowy mężczyzna oświadczył, że prowadzi działania, które mają na celu zatrzymanie oszustów. Niestety przekonał 85-latkę, że jej dokumenty zostały skopiowane przez oszustów, a gotówka znajdująca się na jej koncie bankowym jest zagrożona. Zaproponował też udział w prowadzonej akcji, na co kobieta wyraziła zgodę.

W trakcie trwającej rozmowy mężczyzna otrzymał od pokrzywdzonej jej numer komórkowy, na który wykonywał kolejne połączenia, instruując kobitę co ma robić dalej.

Niestety 85-latka uwierzyła w szczere intencje dzwoniącego i postępowała zgodnie z jego wytycznymi. Kobieta wypłaciła pieniądze z konta bankowego, po czym wykonała expresowy przelew w placówce pocztowej. W wyniku zdarzenia straciła 20 tysięcy złotych. Gdy następnego dnia zdała sobie sprawę z tego, że padła ofiarą oszusta, poinformowała swoich bliskich oraz policję. Teraz oszusta szukają policjanci.

(fot. pixabay.com)

4 komentarze

  1. W sieci nikt nie jest anonimowy powtarza to policja,to jaki problem namierzyć i zatrzymać sprawcę.

  2. 13,14 15 ,16 emerytura jest z czego. Bardzo dobrze.

  3. Znowu wschodnia wiocha = elektorat pis. I to ma prawa wyborcze

  4. A jak się bliscy dowiedzieli, że babcia miała dwie dychy zachomikowane, to dopiero się wściekli…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo