Oszust dzwoni do pacjentów. Podaje się za lekarza, w rzeczywistości chce wyłudzić dane

Do mieszkańców jednej z gmin naszego regionu dzwonił oszust, który podał się za lekarza. Na razie Narodowy Fundusz Zdrowia otrzymał sygnały tylko z tego terenu, jednak niewykluczone, że do podobnych sytuacji może zacząć dochodzić także w innych miejscach w województwie.

W ostatnich dniach do pacjentów zapisanych w Ośrodku Zdrowia w Tucznej w powiecie bialskim dzwoniła osoba, która poinformowała ich, że przychodnia jest zamknięta. Mieszkańcom zaproponowano pomoc w formie wystawienia recepty, wcześniej wypytując ich o schorzenia. Wystawienie recepty związane jest z przekazaniem danych pacjenta.

Jak się okazuje, jest to oszustwo, którego celem jest wyłudzenie danych osobowych. Zwłaszcza, że Ośrodek Zdrowia w Tucznej cały czas funkcjonuje i przyjmuje mieszkańców, zaś lekarze na bieżąco przepisują swoim pacjentom recepty na leki.

Dyrektor lubelskiego oddziału Narodowego Funduszy Zdrowia Karol Tarkowski wyjaśnia, że są to działania oszusta z Lublina, podającego się za lekarza. Dlatego też mieszkańcy powinni zachować szczególną czujność i ostrożność. Przede wszystkim należy również uświadomić osoby starsze, aby w żadnym przypadku nie przekazywały telefonicznie jakichkolwiek danych.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. Gdyby do mnie zadzwonił to ja wygarnąłbym mu. Zakompleksiony patałach w maseczce. Pewnie dzwoni z 5G i mózg ma już wysmażony. Nie to co ja- w pełni świadomy genialny gołąb pocztowy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.