Wtorek, 29 kwietnia 202529/04/2025
690 680 960
690 680 960

Oszuści trafili na policjanta. Zamiast pieniędzy z BLIKA, dostaną wyrok (zdjęcia)

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy próbowali wyłudzić pieniądze metodą „na BLIKA”. Sprawcy, w wieku 17 i 20 lat, wpadli w zasadzkę, ponieważ ich potencjalną ofiarą okazał się doświadczony funkcjonariusz z Lublina.

Oszustwa tego typu polegają na podszywaniu się pod znajomych i wyłudzaniu kodów BLIK poprzez wiadomości wysyłane na portalach społecznościowych. Tak też było w przypadku jednego z policjantów Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, który otrzymał prośbę o opłacenie zakupów online. Doświadczony funkcjonariusz natychmiast zorientował się, że ma do czynienia z oszustami.

Policjant szybko ustalił, w którym bankomacie miała nastąpić wypłata środków. Następnie powiadomił dyżurnego policji w Pruszkowie, który wysłał na miejsce patrol. Dzięki błyskawicznej akcji przestępcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Przy mężczyznach znaleziono około 6000 złotych.

Obaj sprawcy usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa. Policjanci sprawdzają, czy nie mają na swoim koncie innych podobnych przestępstw. Decyzją sądu 20-latek został objęty dozorem policyjnym, natomiast 17-latek trafił do zamkniętego ośrodka dla nieletnich. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Oszuści trafili na policjanta. Zamiast pieniędzy z BLIKA, dostaną wyrok (zdjęcia)

fot. Policja Lublin

Oszuści trafili na policjanta. Zamiast pieniędzy z BLIKA, dostaną wyrok (zdjęcia)

fot. Policja Lublin

6 komentarzy

  1. Ocena: 6

    No cóż, nie każda potencjalna ofiara blikowców jest policjantem i może sobie pozwolić na wysłanie patrolu pod bankomat, żeby stojących tam łbów pozbierać i wsadzić do mamra.

  2. Ocena: 0

    Hahahahhahaa

  3. Ocena: -3

    skoroimit wykorzystany bo whodzisz na stronę „ad ing” albo bnp i zmieniasz xD

  4. Ocena: -7

    Doświadczony… Wysłał Blika pewnie dopiero później zadzwonił do osoby,której chciał pomóc.W uja się dał zrobić. 🤣🤣🤣

    • Przeca widzisz czuonie, że wysyłał im fałszywe kody.

      • wojtekmarchewka
        Ocena: 6

        Kody nie były fałszywe (są screeny) właściciel blika po prostu nie akceptował transakcji, w wyznaczonym czasie, co skutkowało odrzuceniem transakcji. Dzięki temu, można było także zobaczyć, przy jakim bankomacie była próba oszustwa i wypłaty z kodu BLIK. A wielokrotna próba, miała na celu zatrzymanie ich przy bankomacie, do czasu pojawienia się patrolu.

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia