Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ostatnia okazja, aby tanio odwiedzić zamojskie zoo. Od lutego ceny biletów znacznie wzrosną

Za kilka dni wprowadzona zostanie kolejna, tym razem dość spora podwyżka cen biletów wstępu do zamojskiego zoo. Zlikwidowana zostanie również specjalna ulga dla obywateli Ukrainy.

Wraz z początkiem lutego Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu wprowadzi kolejną w ostatnim czasie podwyżkę cen biletów. W lipcu ub. roku bilet normalny podrożał o 3 zł, a ulgowy o 2 zł. Tym razem wzrost ma być znacznie większy, gdyż wyniesie 7 zł w przypadku biletu normalnego i 3 zł ulgowego.

Oznacza to, iż za wstęp do zamojskiego zoo osoby dorosłe zapłacą 40 zł, a ci, którym przysługuje ulga, 30 zł. Jednocześnie zlikwidowane zostaną specjalne bilety po złotówce, które mogli zakupić obywatele Ukrainy.

Przedstawiciele ogrodu zoologicznego wskazują, że wpływ na decyzję o podwyżce miało kilka czynników. Mowa tu o drastycznie rosnących kosztach energii elektrycznej i ciepła a także inflacji. Chodzi o wciąż drożejącą żywność dla zwierząt.

Jest jeszcze możliwość, aby odwiedzić zoo i zapłacić znacznie mniej za wstęp. Trzeba się jednak pośpieszyć. Do końca stycznia obowiązuje zimowy cennik, a tym samym bilety są w cenie tylko 15 zł. W tym przypadku nie ma podziału na wejściówki normalne i ulgowe.

(fot. Zoo Zamość)

37 komentarzy

  1. jak sie nazywa to zwierze? ale piekne

  2. Domagam się likwidacji budek z pamiątkami oraz samochodzików na monetę na wejściu oraz na scieżce zwiedzania atrakcji, które zoo ma w swojej ofercie. Takie atrakcje należaloby usytuować we wspólnym, wyznaczonym miejscu, jednak nie na trasie zwiedzania! Przyjazd z dziećmi i próba zainteresowania tym co oferuje Zamojskie ZOO kończy się na dramacie i wojnie z dziećmi, których uwaga skupią się na „go…nie” wystawionym na głównych szlakach zwiedzania. ZOO jest dotowane ze środków współfinansowanych z Unii Europejskiej oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Te budy i samochodziki to jakieś krótkowzroczne dorobkiewiczostwo samego ZOO. Wielu znajomych nie chce już tam wracać z dziećmi. Lepiej wypada pod tym względem małe prywatne ale przyjazne zoo w Wojciechowie. Jeśli Redakcja ma możliwość zwrócenia uwagi na problem i kontakt z odpowiednimi władzami w Zamosciu, wielu rodziców będzie Panstwu wdzięcznych. Pozdrawiam.

Z kraju