690 680 960

Osiedlowe uliczki zamieniły się w rwące potoki. Awaria wodociągowa w Lublinie (wideo, zdjęcia)

Awaria wodociągowa w lubelskiej dzielnicy LSM. Przez kilkadziesiąt minut uliczki przypominały rzekę. Obecnie dopływ wody został zamknięty.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 21 na ul. Rzeckiego w Lublinie. Na wysokości Szkoły Podstawowej nr 22 nastąpiło rozszczelnienie wodociągu. Woda zaczęła zalewać ulicę oraz okoliczne tereny.

Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policja. Przed godziną 22 przyjechali pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Przystąpili oni do usuwania awarii.

 

 

Na chwilę obecną wiadomo, że szkody są tylko w infrastrukturze drogowej, chodzi o chodnik i wjazd do szkoły. Nie ma informacji, aby zalane zostały pojazdy czy też piwnice. Specjaliści starają się odłączyć jedynie część wodociągu, aby mieszkańcy mieli stały dostęp do wody. Ulice są przejezdne.

Jak nas poinformowano, jeżeli okaże się, że awaria dotyczy budynku szkoły, to naprawa awarii będzie musiała zostać wykonana w trybie ekspresowym, gdyż w poniedziałek w pobliskim XIX liceum mają się odbyć matury.

 

 

(fot. wideo lublin112.pl, nadesłane Norbert, wideo Kamil – dziękujemy!)

10 komentarzy

  1. Przez godzinę to mogło nieźle podmyć te osiedlowe odcinki uliczek, żeby za parę dni nie zrobiły się zapadliny bo widać sporo samochodów stoi zaraz obok.

    Z tego co mi wiadomo to między szkołą a blokiem Rzeckiego 4 na przeciwko, za czasów PRL było przejście podziemne do schronu, warto sprawdzić jak tam wygląda sytuacja…

  2. tak czyli u Kowalskiego to zrobimy za tydzień czy póżniej może za dwa tygodnie:)??? „Jak nas poinformowano, jeżeli okaże się, że awaria dotyczy budynku szkoły, to naprawa awarii będzie musiała zostać wykonana w trybie ekspresowym, gdyż w poniedziałek w pobliskim XIX liceum mają się odbyć matury.”

  3. To jest wina 5G. Wiem to bo skończyłem matematykę i jestem lepszy od was pod każdym względem.

  4. Żuko już myśli komu zabrać pieniądze aby na remont starczyło, i na stadion, i na nagrody, i na noc betoniarzy… szykujcie się na podwyżki biedaki.

  5. Ale w Lublinie nie ma dzielnicy LSM.

  6. Pewnie to zapowiadane oczka wodne

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie