Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Opady śniegu zbliżają się do województwa lubelskiego. Możliwe oblodzenie dróg i chodników

Podczas nadchodzącej nocy przeważający obszar Polski będzie pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem „ZVEN” z centrum nad wschodnim Atlantykiem. Jedynie na wschodzie i centrum zaznaczy się wpływ niżu „GRETA” znad Rosji. Napływać ma chłodna masa arktyczna z północnego-zachodu.

Prognozowane jest zachmurzenie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami. W całym regionie wystąpią przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura wyniesie od -2°C do 0°C, dojdzie do oblodzenia dróg i chodników. Do godzin porannych w sobotę spadnie do 1-2 cm świeżego śniegu w woj. lubelskim. Wiatr do 25 km/h z północnego-zachodu.

W drugi dzień świąt pozostaniemy pod wpływem klina wyżu znad Atlantyku. Ciśnienie atmosferyczne zacznie jednak spadać pod koniec dnia. Napływać ma jeszcze chłodna masa z północnego-zachodu. Termometry w regionie pokażą od -1°C do 0°C. Prognozowane są przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na drogach i chodnikach może być ślisko.

Noc z 26/27 grudnia 2020 chłodna. Wystąpi przymrozek, temperatura wyniesie od -3°C do 0°C. Zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i zanikającymi opadami śniegu.

Chłodno jeszcze tylko 27 grudnia, ale pojawi się więcej rozpogodzeń i nie powinno padać. Większa dynamika w pogodzie czeka nas od 28 grudnia 2020, gdy wpływ na pogodę zacznie mieć głęboki atlantycki niż. Duża różnica ciśnienia wpłynie na wzrost prędkości wiatru do 50-60 km/h z kierunków południowych. Temperatura wzrośnie do nawet 5-8°C.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i chmur

(fot. lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. Najbliżej opady na Pomorzu, koło Gdańska. Rzeczywiście się zbliżają.

  • Poczekajmy do jutra, będziemy mogli podyskutować 😉

   • Od strony Rosji też nic nie ma. Piszecie, że nadciągają a na mapach pusto.

    • Było już tyle dyskusji o burzach, potem były burze i nikt nie wrócił przeprosić za swoje mądrości w komentarzach. Teraz znowu dyskusja na temat śniegu, że nie będzie. Poczekajmy do jutra i wrócimy do tej dyskusji.

    • Zamojskie juz o 23ciej zaczynalo straszyc sniegiem

 2. Normalnie atak zimy

 3. Ooo zima stulecia się zbliża.

 4. sensacja,śnieg pod koniec grudnia

 5. sniegu brak he he 😉 a niemówilismy??

 6. Hm, ale skąd ta arktyczna masa powietrzna? A jaka masa będzie, gdy temperatura powietrza spadnie do – 20 st. C, co w grudniu przecież się zdarzało? Nauka meteorologiczna zna przypadki masy polarnej morskiej przetransformowanej lub polarnej kontynentalnej.