Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Opady marznące mogą wystąpić w nocy na obszarze woj. lubelskiego

W nocy z niedzieli na poniedziałek Polska pozostanie pod wpływem rozległego obszaru obniżonego ciśnienia. Decydujący wpływ na pogodę ma mieć niewielki niż znad Słowacji. Jesteśmy w strefie wilgotnych frontów atmosferycznych, w masie polarno-morskiej.

Bieżące dane radarowe wskazują, że z południa na północ regionu przemieszcza się strefa opadów deszczu o natężeniu słabym i umiarkowanym. Dane pomiarowe ze stacji IMGW ukazują, że temperatura oscyluje w okolicach zera, co stwarza zagrożenie wystąpią opadów marznących powodujących gołoledź w regionie.

W nocy zachmurzenie będzie duże i całkowite. Na obszarze całego województwa lubelskiego możliwe są opady mżawki, jak również opady marznące powodujące gołoledź. Na drogach i chodnikach miejscami może być niebezpiecznie ślisko. Z biegiem czasu temperatura powinna zacząć wzrastać za sprawą napływu powietrza z kierunków południowych. Termometry pokażą od -1°C do 2°C. Wiatr będzie słaby z południowego-wschodu do 20 km/h. Ślisko na drogach może być jeszcze w poniedziałek.

Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów marznących ocenia się na 85%.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i chmur nad Polską

(fot. pixabay.com)

Jeden komentarz

  1. Pan grabarz (z certyfikatem europejskim)

    Przy takiej pogodzie klientów może być więcej…