Ominęła przepuszczające pieszych auto. Potrąciła przechodzącą przez jezdnię kobietę (zdjęcia)

Kierująca fiatem zignorowała fakt, iż na prawym pasie, przed przejściem dla pieszych, stoi inne auto, którego kierowca zatrzymał się, aby umożliwić pieszym pokonanie jezdni. W wyniku tego wjechała na przejście, gdzie potrąciła kobietę.

Do wypadku doszło w piątek wieczorem na al. Andersa w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ul. Kalinowszczyzna potrącona została kobieta. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca fiatem młoda kobieta jechała od strony ul. Mełgiewskiej. Zignorowała fakt, iż na prawym pasie, przed przejściem dla pieszych, stoi inne auto, którego kierowca zatrzymał się, aby umożliwić pieszym pokonanie jezdni. W wyniku tego wjechała na przejście, gdzie potrąciła kobietę.

Poszkodowana została przetransportowana do szpitala. Jak ustaliliśmy, kobieta doznała m.in. złamań i innych obrażeń ciała. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. lublin112)

Zobacz również

58 komentarzy

 1. A Ty,Zenek to jesteś g.upi od urodzenia czy ostatnio brałeś lekcje?

 2. Jak widzę większość komentatorów nie umie czytać ze zrozumieniem i nie zna obecnych przepisów. Szkoda gadać…. Od razu uprzedzam, że nie będę reagować na idiotyczne komentarze!

 3. wieśki myślą ze im wolno wszystko u siebie w mieście.

 4. Szkoda że w artykule nie wspomniano o tym jak piesza weszła na to przejście i ile miała promili oraz że auto nie jest obite ciałem pieszej tylko jej reklamówką z tanimi winami które później płynęły po ulicy.

  • Pewnie weszła pieszo. Co niosła nieważne. Kierująca złamała przepisy i poniesie konsekwencje. Grzywna, zakaz. Nawiązka. Za wino zapłaci ubezpieczyciel.

   • Weszła po czym się zatoczyła i cofnęła nie zatrzymała się też przed przejściem bo nawet by nie była w stanie. To nie jest odpowiednie zachowanie pieszego on też ma obowiązki przechodząc przez przejście. Dla mnie wina leży po obu stronach.

 5. A wszystko przez takich w d ….. uprzejmych posiadaczy prawa jazdy! jakby nie zatrzymał się taki na prawym pasie to by wypadku nie było !!! przejechały by sobie te dwa samochody a piesza bezpiecznie by przeszła!

 6. wiewiór i kasia mają racje

 7. Niestety Kaśka ma rację to pieszy ma obowiązek upewnić się czy może bezpiecznie przejść przez przejście a kierowca według kodeksu drogowego ma zachowasz szczególna ostrożność zwolnić lub zatrzymać pojazd jeżeli durny pieszy wlezie na przejście przed nadjeżdżający pojazd

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą