Ominął pojazd przed przejściem i potrącił pieszego. Policjanci poszukują świadków wypadku (zdjęcia)

Lubelscy policjanci poszukują świadków wypadku, do którego doszło 8 marca tego roku na ul. Koryznowej. W wyniku potrącenia przez pojazd osobowy nastoletni pieszy doznał poważnych obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Policjanci z Wydziału do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzą czynności w sprawie wypadku drogowego do którego doszło 8 marca tego roku około godziny 6:40 na ulicy Koryznowej w Lublinie.

Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca samochodu marki Skoda jadąc w kierunku alei Andersa ominął nieznany pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. W tym czasie na jezdni znajdował się już pieszy. Nastolatek został potrącony przez skodę. Poszkodowany pieszy z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Jeżeli ktoś były świadkami zdarzenia proszony jest o zgłaszanie się do Wydziału do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym komendy Miejskiej Policji w Lublinie, pokój numer 158 lub kontakt telefoniczny z prowadzącym postępowanie pod numerem telefonu: 47 811 50 28 / 57 59 ewentualnie z najbliższą jednostką policji pod numerem 112.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

25 komentarzy

 1. Potrącenie pieszego na pasach w wyniku omijania powinno skutkować tym, żeby jego sprawca do końca życia jeździł samochodem już tylko jako pasażer. Trudno wyobrazić mi sobie drogowe przestępstwo, które bardziej dyskwalifikowałoby kogoś jako kierowcę. No, może poza jazdą na bani.

  • Potrącenia pieszego przez omijający pojazd będą tak długo jak będą przejścia przez kilka pasów ruchu na raz. Tu problem jest w infrastrukturze, nie w kierowcach.

   • Równie dobrze można powiedzieć, że wypadki spowodowane wjechaniem na skrzyżowanie na czerwonym świetle będą zdarzały się tak długo, jak długo będzie istniała sygnalizacja świetlna.

   • Problem jest głębiej, potrącenia pieszych będą tak długo jak samochody będą osiągały duże prędkości, 10km/h to powinno być max dla samochodu!

   • „December”: (…) Potrącenia pieszego przez omijający pojazd będą tak długo (…) – jak długo bandyci za kierownicą będą myśleć tak, jak ty.

    • Русский тролл

     To dziwne że w krajach gdzie polikwidowali niebezpieczne przejścia problem nie występuje, niszczy drogownictwa.

   • Chyba jednak w kierowcach. Jeżeli widzisz pojazd stojący lub zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych, to myślisz, że dlaczego to robi?
    Dla bezpieczeństwa innych oddaj prawko jeśli je masz.

    • Русский тролл

     Bzdury. To dlaczego wszystkie cywilizowane kraje likwidują przejścia w takich miejscach?

     • Które to kraje? Bo dokładnie takie przejście jest przed kamienica w Londynie, w której mieszka córka. Nikt tego nie „likwiduje”.

 2. Polska policja bez „ informatorów” to wcale by nie istniała… przykra ale prawda !

 3. A świadkowie to po co? Czy może chcą do odpowiedzialności pociągnąć osobę, która się zatrzymała przed przejściem ale już nie udzieliła pomocy?

 4. a co to zmieni? winda ewidentna

 5. Wyprzedzanie i omijanie na pasach to codzienność na lubelskich ulicach.
  Może policja zajmie się tym tematem?

  • podobnie jak przejeżdżanie rowerem przez przejście dla pieszych

   • Ok, jazda rowerem z predkością 10-15/godz po pdp jest niewłasciwa bo dzieje się zbyt szybko i trudno o reakcję kierowcy, ALE jesli pieszy czy rowerzysta jadący powoli tzn z predkością pieszego ma zielone światło przechodząc /przejezdzając to JA osobiscie nie widze problemu. Podkreslam z max PREDKOSCIĄ PIESZEGO !!!!..

 6. Co o 6:40 robił nastolatek na jeżdni?

  • @endju – bez przesady.

   Co nie zmienia faktu, że w dniu wypadku lublin112 napisał w artykule, że doszło do niego około godziny 7:30.

  • A co Ci do tego?

  • Nie każdy siedzi w domu, niektórzy mają szkołę i co nie zmienia faktu ze nie bylo zakazane przemieszczanie się więc durne pytanie serio.

  • Moze szedł na trening, bo ty pewnie myślisz ze wracał z imprezy?? Mało to jest ważne, wszedł na pdp i miał pierwszeństwo, nowe przepisy wchodzą za mniej niż 2 m-ce a czy tvp lub radio przygotowują kierowców zwłaszcza tych zatwardziałych do tego.

  • Ja wiem, ze Tobie być moze w wieku lat 18 czy 19 praca się nawet nie śniła, ale niektórzy na 1 roku normalnie idą do pracy, żeby nie doić od rodziców.

 7. LU i wszystko jasne.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie
Gratka dla miłośników muzyki bluesowej. Dziś startuje „Chatka Blues Festiwal”