690 680 960

Okradli mieszkanie, wpadli chwilę później

Dzielnicowy zauważył jak dwóch znanych mu z kryminalnej przeszłości mężczyzn przekazuje coś trzeciemu. Postanowił to sprawdzić.

We wtorek wieczorem dwóch mężczyzn postanowiło włamać się do jednego z mieszkań w bloku przy ul. Piłsudskiego w Krasnymstawie. Jeden z nich wyłamał drzwi, po czym weszli do środka. Po splądrowaniu mieszkania z wnętrza skradli różnego rodzaju odzież. Po opuszczeniu miejsca włamania obaj udali się nieopodal, gdzie po spotkaniu się ze znajomym przekazali mu łupy.

Mieli jednak ogromnego pecha, ponieważ moment gdy dawali koledze skradzione fanty zauważyli funkcjonariusze policji. Tutejszy dzielnicowy wraz z policjantem wydziału kryminalnego wracali po skończonej służbie do domów. Gdy zauważyli znanych im z wcześniejszych konfliktów z prawem 20 i 30-latka postanowili sprawdzić co takiego sobie oni przekazują.

Okazało się, że kurtki które mieli przy sobie pochodzą z przestępstwa. Powiadomiony o zdarzeniu właściciel mieszkania wycenił wartość skradzionych rzeczy na kwotę 250 złotych. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, gdzie usłyszeli zarzut dokonania włamania. Natomiast starszy z nich odpowie jeszcze za kierowanie gróźb karalnych i posiadanie środków odurzających, gdyż podczas przeszukania znaleziono u niego narkotyki. Za samą kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112)
2013-11-07 21:07:31

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli