Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Okazał fałszywe dokumenty na granicy polsko – ukraińskiej

Po raz kolejny, w ostatnich dniach, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili podczas prowadzonej odprawy granicznej fałszywe dokumenty. Tym razem podróżny w Dołhobyczowie, próbował wyjechać z Polski na Ukrainę, przedstawiając do kontroli granicznej fałszywe dokumenty pojazdu.

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Dołhobyczowie, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze NOSG przerwali podróż 26-letniemu obywatelowi Ukrainy. W trakcie prowadzonej kontroli granicznej mężczyzna przedstawił amerykański tytuł własności pojazdu marki Toyota, który wzbudził podejrzenia funkcjonariusza prowadzącego odprawę paszportową. Dokument został więc szczegółowo zweryfikowany przez specjalistę, co tylko potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia mundurowego. Wnikliwe badania pokazały bowiem, iż został on podrobiony.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Podróżny, odpowie teraz za przerobienie dokumentu i posłużenie się nim jako autentycznym. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

Jest to już kolejny w ostatnich dniach fałszywy dokument, który został ujawniony podczas prowadzonej kontroli granicznej. Warto dodać, iż w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli ponad 700 fałszywych dokumentów.

(Źródło: NOSG)

2 komentarze

  1. gowniarz na wojnie powinin byc ani zajmuje sie handlem kradzionych aut

    • Dla nich wojna to chyba dar z nieba. Granice z UE otwarte, przywileje jakich nikt nie ma w UE, można robić geszefty i jeszcze mieć roszczenia. Dawajcie dalej narodowi spod znaku wideł a na pewno się odwdzięczy.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo