Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ogromny przemyt papierosów udaremniony na granicy (wideo, zdjęcia)

Ponad 243 tys. paczek nielegalnych papierosów zabezpieczyli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Koroszczyna. To największy w tym roku przemyt papierosów na granicy w województwie lubelskim.

Wjeżdżający z Białorusi do Polski samochód ciężarowy z ładunkiem keramzytu został skierowany do prześwietlenia RTG. Wynik skanowania wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Szczegółowa rewizja naczepy pojazdu potwierdziła nieprawidłowości w przewożonym towarze. W większości kartonowych pudeł zamiast deklarowanego keramzytu znajdowały się paczki z papierosami. W sumie funkcjonariusze znaleźli ponad 243 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Wartość rynkowa zabezpieczonych wyrobów to blisko 3,7 mln. zł.

Zarówno papierosy, jak też samochód ciężarowy, zostały zajęte do dalszego postępowania. Jest to największa dotychczas ujawniona próba przemytu papierosów w tym roku, na granicy w województwie lubelskim. Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

 

 

Ogromny przemyt papierosów udaremniony na granicy (wideo, zdjęcia)

Ogromny przemyt papierosów udaremniony na granicy (wideo, zdjęcia)

Ogromny przemyt papierosów udaremniony na granicy (wideo, zdjęcia)

(fot. wideo KAS\źródło KAS)

6 komentarzy

  1. Co z ogromnym przemytem czyściwa młynarskiego?

  2. Co to jest 243 tys. paczek w porównaniu z tym, co miał u siebie były wicepremier?
    Tam było… 11 ton papierosów! 🙂

  3. Studętkom jezdem, to se tak myślem, że;

    Może jestem w błędzie, ale tak sobie pomyślałem (co podobnież każdemu sie może zdarzyć), ze jakby tak zamiast ścigać przemytników, obniżyć w sklepach ceny papierosków, do wysokości cen tych „trefnych” tam u nich za wschodnią granicą, to nie opłacałoby się przemycać fajurek.

    • Niby studentka, a nic nie myślisz. Gdyby gdyby papierosy były tanie, to by nie było przemytu i nie trzeba było instalować skanerów rentgenowskich za grube miliony. Tylko w ostatnich latach na przejściach granicznych z Rosją, Białorusią i Ukrainą zamontowano kilka skanerów rtg po kilkanaście milionów złotych za jedną instalację. Pieniądze podatników same się nie wydadzą. Potrzebne są do tego przetargi i urzędnicy, którzy będą je, ekhem, rozstrzygać.

  4. Się radzieckie przemytniki uaktywniły. Bida.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo