Ogromny odzew na apel o pomoc dla rodziny pogorzelców z Miłocina. Strażacy przedłużają akcję (zdjęcia)

Sobotnia kilkugodzinna zbiórka darów dla samotnej matki z pięciorgiem dzieci, których cały dobytek został zniszczony przez pożar, zakończyła się sukcesem. Akcja będzie prowadzona również w niedzielę.

W sobotę w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopnicy przeprowadzona została zbiórka darów na rzecz sześcioosobowej rodziny z Miłocina, której dom został zniszczony przez pożar. W czwartek rano kobieta odprowadziła dzieci do szkoły. Kiedy wróciła, budynek objęty był płomieniami. Przybyli na miejsce strażacy ugasili pożar, jednak wnętrze domu, w którym samotna matka mieszkała wraz z pięciorgiem dzieci, spłonęło doszczętnie. Tak samo jak cały ich dobytek.

Z pomocą natychmiast ruszyli sąsiedzi, znajomi, a także zupełnie obcy ludzie, poruszeni nieszczęściem kobiety i jej dzieci. Urząd Gminy Wojciechów zapewnił poszkodowanym mieszkanie zastępcze, jednak oprócz dachu nad głową, równie niezbędne są ubrania, środki czystości oraz trwała żywność. Już kilka godzin po pożarze ruszyła zbiórka darów. Na apel odpowiedziało też wielu mieszkańców Lublina, którzy byli skłonni przekazać rodzinie niezbędne dla niej rzeczy. Jednak pojawił się problem związany z odległością, jaką należy pokonać, aby dostarczyć dary do Wojciechowa.

Dlatego też z pomocą przyszli strażacy z Konopnicy. W sobotę prowadzili zbiórkę w godzinach od 10:00 do 15:00. Odzew był bardzo duży, udało się zebrać sporo rzeczy. Nie brakowało również telefonów z pytaniami, czy dary będzie można dostarczyć też w kolejnym dniu. Dlatego strażacy postanowili dyżurować w remizie także w niedzielę, tym razem w godzinach od 16:00 do 18:00. Remiza OSP w Konopnicy znajduje się na granicy z Lublinem, na końcu ulicy Raszyńskiej.

Jeżeli chodzi o rozmiary ubrań, kobieta ma wzrost 171 cm, a rozmiar buta 40, chłopiec 5 lat odpowiednio 128 cm/28, chłopiec 7 lat 134 cm/34, dziewczynka 8 lat 152 cm/32, chłopiec 14 lat 170 cm/44-45, a dziewczynka 14 lat 164 cm/35-36. Wszystkie zebrane rzeczy zostaną w poniedziałek dostarczone bezpośrednio do potrzebującej rodziny.

(fot. OSP Konopnica)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Strażacy!
  Jesteście niezastąpieni. Szacunek.
  Piotr

 2. Ale ktoś miał dobre serce pamiętając o prezentach dla dzieci z okazji Mikołaja/Świąt 🙂

 3. Jak zawsze mozna liczyv na Polaków

 4. Dziś pomasz komuś w potrzebie, jutro możesz sam potrzebować… Obysmy zawsze byli tymi pierwszymi. Miłej niedzieli wszystkim

 5. Piękny gest, pięknych ludzi, przestańmy też na co dzień się zwalczać – my normalni ludzie… tam gdzie duże pieniądze to powiedzenie przeważnie nie istnieje.

 6. ciekawe jakiej pomocy udzielił wielebny???

 7. To ludzie dobrego serca pomagają a gdzie jest zakłamany rząd?Pewnie myśli co za ustawę wprowadzić aby kasę wydrzeć od podatnika.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności