690 680 960

Ogromne zniszczenia w sieciach elektroenergetycznych. Trwają prace naprawcze (zdjęcia)

W całym kraju, także w regionie, nadal trwają prace nad usuwaniem zniszczeń w sieciach elektroenergetycznych. Ekipy pogotowia energetycznego, wspomagane przez brygady zewnętrzne, od wczoraj pracują nad przywróceniem odbiorcom dostaw prądu.

Skala zniszczeń – w szczytowym momencie dostaw prądu nie miało ponad 130 tys. odbiorców – oraz pojawiające się co chwila nowe szkody nie pozwoliły na ukończenie wczoraj procesu przywracania normalnej pracy sieci. Dzisiaj od wczesnych godziny porannych energetycy kontynuują naprawy i usuwają awarie.

Od rana w terenie pracuje maksymalna ilość brygad własnych wspieranych przez firmy zewnętrzne. Jak zapewnia PGE energetycy pracują z pełnym poświęceniem, aby najszybciej wznowić dostawy energii do wszystkich odbiorców. Z uwagi na liczne uszkodzenia w sieci średniego i niskiego napięcia, rozległy teren na jakim występują oraz znaczną liczbę zgłoszeń usunięcie wszystkich usterek w sieci może potrwać w niektórych przypadkach nawet do niedzieli.

Ostateczny czas naprawienia szkód może ulec zmianie, a wynika to zarówno z czynników technicznych, jakie mogą się pojawić w trakcie usuwania awarii, jak i z powodu nieprzewidywalnych warunków atmosferycznych, np. kolejnych fal porywistego wiatru.

– Prosimy Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach pozrywanych przewodów i o niezwłoczne zgłaszanie pogotowiu energetycznemu (numer tel. 991) wszelkich informacji o zauważonych uszkodzeniach, a szczególnie o zerwanych przewodach energetycznych. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, jeśli – z racji dużej liczby dzwoniących jednocześnie – połączenie z konsultantem pod numerem alarmowym trwa znacznie dłużej niż zwykle. Zachęcamy również do zainstalowania aplikacji „991 Assistant”, dzięki której będą Państwo mogli śledzić sytuację dotyczącą przerw w dostawach energii elektrycznej w Państwa gminie oraz zgłaszać awarie – apeluje PGE.

(fot. źródło PGE)

13 komentarzy

 1. niektore te betonowe slupy maja po 40 lat

 2. 40 i więcej , ale ten na 5 fotce to juź nowa wersja i teź nie oparł się wiatrowi.

 3. Linia wysokiego napięcia niskiego położenie

 4. Ale teraz tandetę produkują.

 5. większość zapewne wcześniej uszkodzona mechanicznie traktorem czy autem. Te nowe to bubel bo za gęsto zbrojenia a za mało betonu i to złej klasy bo za dużo w nim cementu.

 6. ale Urwał…

 7. Były plany żeby puścić prąd w ziemi to teraz jest okazja

 8. słupy słupami ale stanowczo nie doceniacie mozliwości matki natury

Kursy walut

 • USD 3.985zł -0.15%
 • GBP 5.0509zł -0.09%
 • EUR 4.3337zł -0.36%
 • CHF 4.5678zł 0.02%

Polub nas