Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ogród Saski ozdobiły chryzantemy. Miasto otrzymało 500 doniczek z kwiatami (zdjęcia)

Najczęściej stanowią ozdobę grobów w okresie dnia Wszystkich Świętych. Jak się jednak okazuje, kwiaty te doskonale sprawdzają się na terenach miejskich.

W czwartek lubelski Ogród Saski został ozdobiony chryzantemami. Doniczki z kolorowymi kwiatami ustawiono w różnych miejscach i pozostaną tam do czasu przekwitnięcia. Miasto otrzymało 500 roślin od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która skupiła je od przedsiębiorców, którzy nie mogli sprzedać kwiatów z powodu zamknięcia cmentarzy.

Kwota, jaką otrzymali producenci lub sprzedawcy, została określona na 20 zł za sztukę chryzantemy doniczkowej. Obecnie skupione kwiaty są przekazywane różnego rodzaju organizacjom, samorządom lub instytucjom publicznym, które wyrazili taką chęć.

Chryzantemy kojarzone są głównie z dniem Wszystkich Świętych, jednak są one jednymi z najpiękniejsze kwiatów jesieni. Jak widać stanowią też doskonałą ozdobę zieleńców oraz innych przestrzeni na terenach miejskich.

(fot. UM Lublin)

8 komentarzy

  1. Świetny pomysł na wydawanie pieniędzy, szkoda, że nie swoich tylko państwowych.

    • Patrząc na gospodarkę całościowo to bilans wyjdzie na zero. Z tą różnicą, że kwiaty nie pojadą od razu na wysypisko, lecz przez kilka tygodni będą zdobić miasto.

  2. Komu to potrzebne.

    • Cierpienie „prawdziwym polakom” reszta to to gorszy sort, czerwona hołota, lewaki, komuchy etc..

  3. to teraz proponuję wykupić jedzenie i pokoje od restauratorów i hotelarzy

  4. ”Prawdziwi Polacy’ Wasze miejsce jest na kolanach w watykanie. Wynoście sie z Polski

  5. Cyrk na kółkach.Zamknięcie cmentarzy wyszło handlarzom na dobre, bo niektórzy by tych swoich wiechci nie sprzedali za złotówkę. Na pandemii jedni tracą a inni się bogacą.