Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ograniczą kursowanie autobusu. Powodem jest „sytuacja pandemiczna”

Od przyszłego tygodnia rzadziej będą kursowały autobusy linii nr 24. Wniosek o ograniczenie kursów złożyła gmina Niemce, która współfinansuje utrzymanie trasy.

Od poniedziałku 12 kwietnia ograniczone zostanie kursowanie autobusu linii nr 24. Jego trasa wiedzie z ul. Ruskiej przez ul. Podzamcze, al. Spółdzielczości Pracy, Elizówkę, Ciecierzyn, Dys, Pólko do Nasutowa. Zawieszone zostaną pierwszy i ostatni kurs zarówno z Lublina jak też z Nasutowa.

Jak wyjaśnia Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, decyzję taką podjęto na wniosek gminy Niemce. Został on argumentowany dynamicznie rozwijającą się sytuacją pandemiczną spowodowaną koronawirusem.

Obecnie w dni powszednie wykonywanych jest po siedem kursów. Zlikwidowane zostaną te z godz. 5.18 i 19.45 z Lublina oraz z godz. 5.56 i 20.25 z Nasutowa. Jeżeli chodzi o rozkłady weekendowe, pozostaną one bez zmian. W soboty realizowanych będzie po pięć kursów zaś w niedziele po cztery.

(fot. nadesłane – Mateusz)

6 komentarzy

  1. Przecież autobusy są sterylne i są odkażane promieniami UV-C

  2. Śmiech na sali.. jeśli jest więcej kursów to automatycznie mniej ludzi jedzie danym kursem.. absurd goni absurd a Pan Wójt niech słucha głosu mieszkańców a nie robi z ludzi .. chodzi o kasę i tyle a nie o dobro mieszkańców i tego całego wirusa

  3. Pora obniżyć ceny biletów, bo jest gorsza oferta przewozowa.

    • Pora zakończyć tą teoretyczną pandemię bo z torbami wszyscy pójdą a władza spierniczy do cieplusich miejsc z $

  4. KASA, KASA, KASA, KASA.

  5. KORONAŚCIEMA