Odwołane targi i festiwale, mecze odbędą się bez udziału publiczności. Działają za to baseny i instytucje kulturalne

Organizatorzy kolejnych imprez oraz większych wydarzeń odwołują je lub też przenoszą na późniejszy termin. Ma to związek z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym i rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącą imprez masowych.

Coraz więcej wydarzeń w naszym regionie zostaje odwoływanych lub przenoszonych na termin późniejszy, czy też odbywa się bez udziału publiczności. Służby sanitarne zapewniają, że u wszystkich pacjentów z województwa lubelskiego, u których występowały objawy mogące sugerować, iż zostały one zakażone koronawirusem, wynik badań okazał się ujemny. Jednak w związku z kolejnymi przypadkami zachorowań w kraju, wdrażane są kolejne działania mające na celu zapobieżeniu rozprzestrzeniania cię choroby oraz zminimalizowanie ryzyka zakażenia.

Wiele imprez sportowych odbywać się będzie bez udziału publiczności. We wtorek klub piłkarski Górnik Łęczna wstrzymał sprzedaż karnetów i wejściówek na mecze. Jak informuje zarząd klubu, związane jest to z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, która mówi o odwołaniu wszystkich imprez masowych w kraju. Dlatego też sprzedaż biletów na mecze organizowane przez Górnik Łęczna została wstrzymana do odwołania. Podobnie w Lublinie, na piątkowy mecz piłki ręcznej pomiędzy MKS Perła Lublin a Zagłębiem Lubin kibice nie będą mieli wstępu. Również sobotnie spotkanie Startu Lublin z Treflem Sopot, w ramach Energa Basket Ligi, zostanie zorganizowane przy pustych trybunach.

W związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym i rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącą imprez masowych, organizatorzy podjęli decyzję, o odwołaniu zaplanowanego na 27-29 marca konwentu fantastyki Świdkon. Wstępnie zaplanowano, że wydarzenie zostanie przełożone na inny termin, ma to być wrzesień lub październik. Mając na uwadze troskę o bezpieczeństwo wystawców, zwiedzających, pracowników oraz mieszkańców regionu, podobną decyzję podjął zarząd Targów Lublin. Zaplanowane na najbliższe tygodnie imprezy targowe zostają przełożone na inny termin. Targi LubDom, Targi Mieszkań i Nieruchomości oraz Targi Obróbki Drewna i Metalu odbędą się nie 20-22 marca, lecz w dniach 15-17 maja. Targi MotoSession zostały przełożone na 13-14 czerwca, trwają jeszcze ustalenia związane z nową datą dla Targów Edukacyjnych.

Nie ma na razie żadnych podstaw do zamykania obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie. Jak wyjaśnia Miłosz Bednarczyk, Aqua Lublin, CSR Łabędzia, Strefa H2O, FitGym Complex, Saunarium Aqua Lublin, Icemania, a także stadiony i hale sportowe, działają normalnie i są otwarte dla Klientów. Jeżeli chodzi zaś o zaplanowane na najbliższy miesiąc w obiektach MOSiR-u imprezy i wydarzenia, spółka nie jest ich organizatorem. Decyzje o ich odwołaniu bądź przełożeniu podejmują ich organizatorzy. Odbędą się również wszystkie wydarzenia zaplanowane w Centrum Spotkania Kultur i w Centrum Kultury w Lublinie. Żadne z planowanych wydarzeń nie podlega pod imprezy masowe. Obie instytucje zasięgnęły opinii w tej sprawie u służb sanitarnych i te nie wykazały, aby w tym przypadku istniało zagrożenie dla uczestników.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. A kościoły kiedy zostaną zamknięte..??

  • weź już sobie daj z tym spokój, pod każdym artykułem tutaj i na nnych stronach będziesz zadawał wciąż to samo głupie pytanie? jak zabronią to się dowiesz amebo

  • O zamknięciu zgromadzeń liczących powyżej 1000 osób wczoraj słyszałem. Maliniak tak mówił. Więc spotkań wyznaniowych w większych kościołach ten apel/to rozporządzenie także dotyczy.

   • Panie Piotrze, kiedy wybierzemy się wspólnie porobic zdjęcia źle zaparkowanym samochodom?

 2. A czy na kandydatów na prezydenta nadal będzie można kichać i prychać ??

 3. Baseny powinny również być zamknięte

 4. Właśnie baseny to największa wylęgarnia „syfów”. Wilgoć i temperatura 30 stopni to idealne miejsce dla bakterii, wirusów i grzybów.

 5. spanish inquisition

  Kiedy zamkną centra handlowe i kina?

 6. uniwersytet medyczny powinien natychmiast wyprowadzic wszystkich studentow ze szpitali klinicznych, są zrodlem zagrozenia dla pacjentow bo moga przechodzic ten shit bez objawowo, to jest dopiero zagrozenie

 7. Strasznie starają się manipulować ludźmi strachem i terrorem. Kilkanaście osób jest powodem odwoływania wszystkich imprez – to chore. Ludzie chorują na grypę i jakoś nikt nie odwołuje imprez masowych. Tak nami manipulują że jeszcze trochę to przestaniemy wychodzić z domu, albo lepiej wprowadzą stan wyjątkowy i terytorialsi będą nas pilnować żebyśmy siedzieli pozamykani. Strasznie łatwo jest teraz manipulować całym światem za pomocą strachu i wydawać pieniądze z budżetu na bzdurne zabezpieczenia. Jakoś epidemii raka wśród Polaków nikt nie widzi tylko dalej pakują nam do jedzenia śmieci i rakotwórczą chemie i jest gitara.

  • chłopie, weź sobie przelicz procentowo zgony po grypie i zgony po koronawirusie, jeśli w ogóle potrafisz, porównaj to i wtedy napisz, czy potrzebny jest stan wyjątkowy, czy nie
   młody i silny przeżyje wszystko, ale Twój ojciec czy dziadek, albo chory na serce czy onkologicznie – już jest trupem

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.705zł -0.64%
  • GBP 5.2657zł 0.1%
  • EUR 4.5272zł -0.06%
  • CHF 4.1301zł -0.11%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Żarciowozy w Janowie Lubelskim czyli zlot food trucków
  W lubelskim skansenie zasieją konopie
  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie