Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Odpowiedzą przed sądem za kradzież oleju napędowego

Lubartowscy policjanci zatrzymali pięć osób podejrzanych o dokonanie szeregu przestępstw na terenie gminy Michów. Jedna z nich trafiła do aresztu na trzy miesiące, cztery pozostałe zostały objęte dozorem policji.

Pod koniec minionego tygodnia lubartowscy policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży paliwa na terenie jednej z firm w Michowie oraz na terenie kopalni piachu w miejscowości Gołąb.

Policjanci na podstawie śladów oraz analizy podobnego zdarzenia, do którego miało dojść na początku lipca br. na terenie kopalni piachu w Gołębiu, wytypowali i zatrzymali 5 osób podejrzewanych m.in. o uszkodzenie mienia, kradzieże, kradzieże z włamaniem do pojazdów z których mieli dokonać kradzieży oleju napędowego. W trakcie przeszukania mieszkania 46-latka, policjanci natrafili na woreczki foliowe z zawartością amfetaminy.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu lubartowskiego i ryckiego w wieku od 18 do 46 lat. Wśród nich były dwie kobiety. Wobec 4 osób, decyzją prokuratury Rejonowej w Lubartowie zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec 46-letniego mieszkańca gminy Michów, Sąd Rejonowy w Lubartowie zastosował dzisiaj środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Mężczyzna dokonał przestępstw w warunkach recydywy. Grozi mu za to kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lubartów)

Jeden komentarz

  1. No i gitara . Jeden patol siedzi , a reszta oprychów orać koniem , bo do traktorów ropy nie będzie .

Z kraju