Odkręcił gaz i zagroził, że wysadzi blok w powietrze. Chciał uniknąć zatrzymania

Wczoraj w jednym z budynków mieszkalnych w Białej Podlaskiej doszło do groźnego zdarzenia. Mężczyzna, który miał zostać zatrzymany przez policjantów, odkręcił gaz i zagroził, że wysadzi blok w powietrze.

Bialscy policjanci otrzymali informację o miejscu ukrywania się poszukiwanego 26-latka. Mężczyzna miał trafić do zakładu karnego, oprócz tego podejrzewany był o kradzież telewizora.

Mundurowi około godziny 19 dotarli pod blok, w którym miał przebywać mężczyzna. W mieszkaniu na parterze funkcjonariusze zauważyli 26-latka. Mężczyzna nie miał jednak zamiaru otworzyć drzwi, zabarykadował się w mieszkaniu krzycząc, że odkręcił butlę z gazem i włączył piekarnik by wysadzić cały blok. W trakcie działań funkcjonariusze wyczuli już zapach gazu wydobywający się z mieszkania.

Na miejscu interweniowali strażacy, którzy wyważyli drzwi. Mężczyzna nie chcąc oddać się w ręce mundurowych, próbował wyskoczyć przez okno. Nie udało mu się i trafił w ręce policjantów. W chwili zatrzymania mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 0,4 promila alkoholu w jego organizmie.

Jak się okazało po wejściu do mieszkania, mężczyzna chciał zrealizować swój plan. Butla i kurki kuchenki gazowej były odkręcone, a piekarnik włączony. Funkcjonariusze zakręcili gaz oraz przewietrzyli mieszkanie. Zatrzymany 26-latek dzisiaj usłyszał zarzuty. Teraz trafi do zakładu karnego. Za popełnione czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj do „policyjnego aresztu” trafiła również 38-letnia konkubina zatrzymanego. Kobieta odpowiadać będzie za znieważenie funkcjonariusza oraz naruszenie jego nietykalności cielesnej w trakcie interwencji.

(fot. Policja Biała Podlaska)

7 komentarzy

  1. Taki trochę Kmicic.

  2. Patologia

  3. Zagazować jak tak bardzo tego chciał i problem z głowy, bo wyjdzie z paki i zrobi komuś krzywde.

  4. Spartolona akcja panowie ,spartolona …trzeba bylo nie spieszyć się jak śmieć zagroził ze wyskoczy przez okno …zawsze to o jednego śmiecia mniej
    …choć podejrzewam ze śmieciowi zabrakło odwagi ,bo jak by na prawdę chciał to by zdążył wyskoczyć

  5. upss…niedoczytałem …a to pech

  6. Z parteru chciał wyskoczyć ? geniusz intelektualny ….iloraz inteligencji ameby

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew