Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Od ponad 30 lat pomagają dzieciom przetrwać zimę. Coraz bliżej tegorocznej edycji tej szczytnej akcji

W sobotę, 25 listopada, ruszy zbiórka darów w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Trwa już rejestracja sztabów. Coraz mniej czasu zostało również do Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów.

Trwają przygotowania do tegorocznej akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Będzie to już 31. edycja tego charytatywnego wydarzenia, którego celem jest zbieranie darów rzeczowych dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Zbiórki rozpoczną się 25 listopada i potrwają do świąt Bożego Narodzenia. Zanim to jednak nastąpi, niezbędna jest rejestracja sztabów. Trwa przyjmowanie zgłoszeń w tej sprawie jak też zgłoszeń od wolontariuszy, którzy są chętni włączyć się w te szczytne działania.

Na wtorek, 28 listopada, o godz. 17.00 w Dużym Studiu Muzycznym im. Budki Suflera w Radiu Lublin zaplanowane zostało spotkanie – szkolenie dla Wolontariuszy Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów w Lublinie. Ta ostatnia odbędzie się w sobotę 2 grudnia w godzinach od 10:00 do 15:00.

Akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” wyróżnia fakt, iż zbierane są wyłącznie dary rzeczowe, m.in. odzież, zabawki, środki czystości oraz ziemiopłody i żywność o długim terminie ważności. Wszystko to trafia następnie do magazynu, gdzie przez kilka dni jest segregowane a następnie przekazywane do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, jak również do podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych czy też wychowanków domów dziecka.

13 komentarzy

  1. Przyznam, że chętniej pomogę zimę przetrwać ptakom i zwierzętom, niż ludziom.
    I nie pytajcie dlaczego bo cenzura odpowiedzi nie przepuści.

  2. Pięknie, tylko często nie kończy sie to wdzięcznością, a postawą roszczeniową.

Dodaj komentarz