Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Od jutra będą obowiązywały nowe zasady dotyczące kwarantanny dla przyjeżdżających do Polski

Sytuacja związana ze zwiększoną liczbą zachorowań na COVID-19 jest bardzo dynamiczna. Dotyczy nie tylko Polski, ale także innych krajów europejskich, np. Niemiec. Dlatego ujednolicone zostaną zasady kwarantanny, zarówno jeśli chodzi o transport lądowy, jak i lotniczy.

Podróżni przybywający do Polski ze strefy Schengen będą podlegali obowiązkowej kwarantannie, chyba że przedstawią negatywny wynik testu na COVID-19, nie starszy niż 48 godzin. Natomiast przybywający spoza strefy Schengen, będą bez wyjątku kierowani na kwarantannę, niezależnie od posiadanego testu. Osoby zaszczepione będą zwolnione z kwarantanny. Nowe zasady będą obowiązywały od wtorku, 30 marca.

Zasady dla podróżnych przybywających do Polski ze strefy Schengen

 • Podróżni będą podlegali kwarantannie, chyba że przedstawią negatywny wynik testu na COVID-19. Test będzie musiał być wykonany nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy.
 • Rodzaj testu: PCR lub antygenowy.
 • Nowe zasady obejmą wszystkie środki transportu: transport zbiorowy i indywidulany oraz piesze przekraczanie granicy.
 • Podróżni, którym została nałożona kwarantanna w Polsce, będą mogli wykonać test, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny.

Zasady dla podróżnych przybywających do Polski spoza strefy Schengen

 • Każdy z podróżujących zostanie skierowany na kwarantannę.
 • Z kwarantanny nie będzie zwalniać test wykonany w kraju, z którego przybywa dana osoba.
 • Podróżni, którym została nałożona kwarantanna, mogą w Polsce wykonać test, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny.
 • Rodzaj testu: PCR lub antygenowy.

Szczepionka zwalnia z kwarantanny

Osoby zaszczepione na COVID-19 będą zwolnione z kwarantanny. Będzie to dotyczyć osób, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej.

(fot. SG)

8 komentarzy

 1. Ale szczepionka ponoć nie chroni przed ponownym zaskarżeniem i zaszczepiony może roznosić kowid( tak tłumaczyli maseczki dla zaszczepionych ).

 2. Ciekawe, ciekawe – jeden test się honoruje a inny nie, jutro budzimy się w nowej rzeczywistości.
  Kiedy zaszczepieni będą mogli chodzić bez maseczki po za domem ??

 3. nikt nie stoi na granicach, przejechałem całą europę i nigdzie kontroli, po ulicach ludzie chodzą bez masek, jedynie sklepy i autobusy wymagana. na granicy też nikt nie będzie sprawdzał każdego auta, zablokowali by znowu niemieckie autostrady a na to nikt nie pozwoli

 4. Niewpuszczać nikogo do kraju.

 5. Trzeba było wprowadzić takie obostrzenia rok temu, to teraz byłoby inaczej..

 6. Od wtorku… A ci co przed wtorkiem przyjechali niech włóczą się wszędzie i roznoszą czort wie co! CHAOS!

 7. bezprawie i niesprawiedliwie

  Straszycie cały czas. Media i rząd jako przykład potężnych infekcji stawiają Niemcy. A tam w ponad dwukrotnie ludniejszym państwie jak nasze, jest 2x mniej infekcji. Ludzie ogarnijcie się. Media i rząd sieją nieprawdę. Lub bardzo naginają prawdę.

Z kraju