Od czwartku zacznie obowiązywać czasowa organizacja ruchu na al. Piłsudskiego i w rejonie dróg na terenie Targów Lublin

Od czwartku 11 marca zacznie obowiązywać czasowa organizacja ruchu na al. Piłsudskiego oraz w rejonie dróg na terenie Targów Lublin. Ma to związek z budową nowego zjazdu z ul. Lubelskiego Lipca ’80 do ul. Dworcowej oraz budową łącznika ul. Dworcowej i al. Piłsudskiego.

Zmiany w organizacji ruchu czekają kierowców. Już od najbliższego czwartku al. Piłsudskiego z dwóch pasów ruchu zostanie zawężona do jednego. Taka zmiana będzie dotyczyć pojazdów jadących w kierunku skrzyżowania Lubelskiego Lipca ’80/ plac Bychawski, za istniejącą zatoką autobusową.

Nastąpi również zamknięcie części dróg znajdujących się na terenie Targów Lublin, w tym dojazd od ul. Dworcowej. Dojazd do Targów Lublin i szpitala tymczasowego umożliwi wyłącznie, budowany aktualnie, tymczasowy zjazd z al. Piłsudskiego dla pojazdów jadących od strony Al. Zygmuntowskich. Skręt w lewo dla pojazdów jadących al. Piłsudskiego, od skrzyżowania Lubelskiego Lipca ’80/ plac Bychawski, będzie niemożliwy. Taka organizacja ruchu potrwa do końca sierpnia br.

Dodatkowo z ruchu wyłączony będzie chodnik i ścieżka rowerowa. Dotyczy to ciągu pieszego i rowerowego zlokalizowanego na wysokości prowadzonych prac, po stronie Targów Lublin. Czasowa organizacja ruchu nie wpłynie na lokalizację istniejących przystanków komunikacji zbiorowej.

Inwestycja dotyczy rozbudowy ul. Dworcowej oraz budowy zjazdu z ul. Lubelskiego Lipca ’80. Ul. Dworcowa zostanie przedłużona do ronda przy Targach Lublin, również przeznaczonego do przebudowy. Dla usprawnienia ruchu zostanie wybudowany jednokierunkowy zjazd z ul. Lubelskiego Lipca ’80 do wspomnianego ronda oraz droga wiodąca od ronda do al. Piłsudskiego (dwukierunkowa z możliwością skrętu w prawo w al. Piłsudskiego).

W ten sposób zostanie odciążone rondo Sportowców, a dojazd do Dworca i w stronę centrum Lublina upłynniony. Wykonawca będzie miał za zadanie również budowę kanalizacji deszczowej wraz z przepompownią, wykonanie oświetlenia ulicznego, sieci wodociągowej oraz sieci elektroenergetycznych. Dodatkowo zostanie przebudowana trakcja trolejbusowa i sieć gazowa. Termin realizacji prac upływa 25 października br.

W terenie realizowane są już dwie pozostałe inwestycje stanowiące komponenty projektu Zintegrowane Centrum Komunikacyjne dla LOF – budowa budynku Dworca Metropolitalnego i modernizacja pobliskich ulic (Dworcowej, Pocztowej, 1 Maja, Młyńskiej i Gazowej) oraz rozbudowa ul. Krochmalnej. Oba zadania są na początkowym etapie wykonawczym i skupiają się głównie na rozbiórkach istniejącej infrastruktury. Obecnie drogowcy porządkują teren po dokonanych demontażach budynków, na terenie gdzie powstanie nowoczesny Dworzec Metropolitalny. Natomiast prace rozbiórkowe, polegające głównie na usuwaniu azbestu z budynków, rozpoczęły się na ul. Krochmalnej.

(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

 1. Taka organizacja ruchu potrwa do końca sierpnia br. powiadacie.
  Daj Boże, żeby nie do sierpnia 2022.
  😆 😆 😆

  • Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

   Jak się tą pracę już ma, to trzeba ją szanować – na dłużej starczy 😆

 2. zwłaszcza,gdy nie ma kary za niedotrzymanie termniu

 3. Pabloo(oryginal)

  Czyli powroty do starych czasow zakorkowanego pl.Bychawskiego.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą