690 680 960

Obywatel Ukrainy przewoził w pojeździe amunicję (zdjęcia)

Obywatel Ukrainy przewoził w pojeździe amunicję. 50-latek odpowie przed sądem za posiadanie oraz przewóz amunicji przez granice bez stosownego zezwolenia.

W miniony poniedziałek na przejściu granicznym w Hrebennem na kierunku wjazdowym do Polski stawił się 50-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusz Straży Granicznej dokonując sprawdzenia pojazdu marki Peugeot ujawnił w części pasażerskiej 36 sztuk amunicji traumatycznej (naboje z pociskami gumowymi) kal. 9 mm.

Podczas składania wyjaśnień, obywatel Ukrainy tłumaczył, iż posiada pozwolenie na broń i zapomniał, że pozostawił amunicję w aucie. Podróżny został zatrzymany, a ujawniona amunicja została zabezpieczona w magazynie depozytowym.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. 50-latek odpowie za posiadanie oraz przewóz amunicji przez granice bez stosownego zezwolenia. Czyn ten usankcjonowany jest karą aresztu lub grzywny.

(fot. NOSG)

4 komentarze

  1. No brawo policja, skuteczna akcja jak zabieranie ludziom zardzewiałych destruktów.

  2. A chciał byś żeby ci potem taki typ z tego w łeb wypakował ? Skąd wiesz że to nie takie tłumaczenie na głupa że niby zapomniał wyjąć, a może ma u nas już resztę do tego albo wiózł komuś kto ma ? Dla mnie mętne tłumaczenie, można zapomnieć kilku sztuk luzem ale nie takiej ilości.

    • rysik – „chciałbyś” zamiast „chciał byś”. Wiem, że język polski do najłatwiejszych nie należy ale jak jest autokorekta tekstu dla dyslektyków w każdym edytorze to już naprawdę tak publikować nie wypada.

    • rysik – 36 sztuk to jest jedna niepełna paczka (fabrycznie pakowane po 50 szt.) – wielkości połowy paczki papierosów.

Kursy walut

  • USD 4.3467zł -0.57%
  • GBP 5.3385zł -0.33%
  • EUR 4.6888zł -0.2%
  • CHF 4.7154zł -0.03%

Polub nas