690 680 960

Nowy BOM cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Nie będzie jednak dłużej czynny

Nie będzie wnioskowanego wydłużenia godzin otwarcia Biura Obsługi Mieszkańców przy ul. Wolskiej w Lublinie. Wszystko z powodu dużej absencji pracowników Urzędu Miasta.

Od początku lutego czynne jest kolejne na terenie Lublina Biuro Obsługi Mieszkańców. Zlokalizowane jest ono przy ul. Wolskiej 11, w budynku Galerii Color Park. Od początku cieszy się ono sporym zainteresowaniem mieszkańców Bronowic, Dziesiątej, Kośminka, Za Cukrownią i Felina. Chodzi głównie o dobre połączenie komunikacyjne czy też duży bezpłatny parking.

W ostatnim czasie Radny Miasta Lublin Piotr Choduń zwrócił się w imieniu mieszkańców do władz miasta o wydłużenie godzin otwarcia BOM-u. Jak wskazywał, dla wielu osób obecne godziny otwarcia skutkują brakiem możliwości załatwienia niezbędnych spraw bez wzięcia wolnego dnia pracy, ewentualnie dużo wcześniejszego zwolnienia się z pracy. Wskazał jednocześnie propozycję ustalenia przynajmniej dwóch dni w tygodniu, w których godziny pracy zostałyby wydłużone.

Miasto wyjaśnia jednak, że obecnie jest to niemożliwe. Wszystko z powodu dużej absencji pracowników spowodowanej zachorowaniami oraz pobytem na kwarantannie. Dodatkowo, liczba zachorowań na Covid-19 oraz zapowiedź przedstawicieli rządu o planowanych obostrzeniach ma wymagać roztropnego postępowania. Wskazano również, że z uwagi na swoje bezpieczeństwo mieszkańcy w większości załatwianych spraw nie muszą osobiście przychodzić do Urzędu Miasta, gdyż mogą skorzystać z Elektronicznej Skrzynki Podawczej.

Wydłużenie godzin funkcjonowania Biura Obsługi Mieszkańców będzie możliwe, jeżeli sytuacja epidemiologiczna się unormuje, a zakazy i nakazy wprowadzone przez Radę Ministrów w związku z ogłoszeniem stanu epidemii zostaną złagodzone.

(fot. UM Lublin)

7 komentarzy

 1. dlaczego nie było ogłoszenia na stronie urzędu miasta bip o naborze na wolne stanowiska jesli bom działa od lutego….?

 2. Urzędnicy – najbardziej zaraz po lekarzach tchórzliwa grupa pracownicza w ostatnich miesiącach. W porównaniu do innych zawodów ryzyko zakażenia w pracy minimalne a zachowują się jakby zbawiali świat na pierwszej linii frontu. Może pora zweryfikować te ciągłe absencje w pracy, bo do utrudniania ludziom życia i brania kasy z zusu na lewe zwolnienia to są pierwsi, ale żeby jakąkolwiek sprawę załatwić lub zalatwić ją w terminie to już ich nie ma.

  • to z tchórzostwem nie ma nic wspólnego…
   oni po każdym kichnięciu robią test i mają 10 dni pełnopłatnego odpoczynku i tak co jakiś czas…
   i śmieją się z nas do rozpuku…
   ten cyrk będą ciągnąć aż ludzie naprawdę się wk…ią i zakończą tę farsę…

 3. Co? Nadal czynny tylko do 13:00?

 4. Gdzie jeszcze są BOM-y w Lublinie?

 5. Kumpel szumiego od kłamowieckiego

  Lekarzom i urzędnikom plandemia jest na rękę. Dlatego to trochę potrwa.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin