Nowoczesne centrum przesiadkowe otworzą w Zamościu

Skupienie w jednym miejscu transportu kolejowego, autobusowego międzymiastowego jak też miejskiego było celem powstania zamojskiego hub-a. Nie zabrakło też parkingu, wypożyczalni rowerów oraz całej niezbędnej infrastruktury.

W czwartek w Zamościu, z udziałem władz miasta i zaproszonych gości, odbędzie się oficjalne otwarcie centrum przesiadkowego. Zlokalizowany przy ul. Peowiaków hub ma służyć zarówno mieszkańcom, jak też turystom. W jednym miejscu będzie można skorzystać z różnych środków transportu: kolejowego i autobusowego. Dodatkowo zatrzymywać się tam mają busy kursujące do pobliskich miejscowości jak też innych miast w regionie oraz w kraju. Nie zabrakło też postoju taksówek.

Powstały trzy wiaty przystankowe, obok których zlokalizowano 6 stanowisk dla busów i autobusów. Jest też przechowalnia bagażu w formie skrytek, toaleta oraz paczkomat. Inwestycja objęła również budowę ścieżki rowerowej i miejskiej wypożyczalni jednośladów. Utworzono też miejsce do ładowania samochodów elektrycznych. Obok zbudowano parking w systemie „Park&Ride” z 91 miejscami parkingowymi.

Tego samego dnia odbędzie się oficjalne oddanie dla podróżnych ośmiu nowych, ekologicznych, niskoemisyjnych autobusów. Otwarcie centrum zaplanowano na godzinę 13.30. Wydarzenie połączone będzie z imprezą „Rowerowy kwiecień w Radiu ZET”. Przy ul. Peowiaków ustawione zostanie rowerowe miasteczko. Wśród zaplanowanych atrakcji nie zabraknie konkursów, w których do wygrania będą rowery.

(fot. UM Zamość)

Zobacz również

3 komentarze

  1. niezłe jaja, HUB przesiadkowy w Zamościu…

  2. Można pojechać pociągiem do Lublina a nawet busem do Lublina!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy